Usługi wsparcia księgowego

Skontaktuj się

Anna Łuńska

Partner (Poznań)

Skontaktuj się

Dorota Kosińska

Partner (Warszawa)

Czym są usługi wsparcia księgowego?

Celem usługi wsparcia księgowego w prowadzeniu ksiąg rachunkowych jest przejęcie wybranych procesów księgowych przez zewnętrzny zespół ekspertów. Obejmuje na przykład wsparcie podczas zwiększonej pracochłonności przy zamknięciu miesiąca, zmianach organizacyjnych czy długotrwałych nieobecnościach kluczowych pracowników wewnętrznego zespołu księgowego.

 • Kiedy warto skorzystać z usługi wsparcia księgowego?

  Różne awaryjne sytuacje i problemy z dziedziny rachunkowości mogą wymagać interwencji zewnętrznych specjalistów oraz chłodnej oceny sytuacji. Najczęściej dzieje się tak w przypadku konieczności usunięcia nieprawidłowości, odtworzenia ksiąg za minione okresy czy zapewnienia zastępstwa personelu księgowego.

 • Dlaczego warto powierzyć wsparcie księgowe ekspertom Grant Thornton?

  Nasi eksperci od niemal 30 lat pracują na sukces dynamicznych przedsiębiorstw w Polsce. Łączą nie tylko wysokospecjalistyczną, dziedzinową wiedzę, ale także doświadczenie płynące z obsługi setek projektów i firm, dzięki czemu są w stanie proponować sprawdzone, a czasem i niestandardowe rozwiązania, żeby sprostać oczekiwaniom Klientów i zapewnić im wyjątkowy poziom obsługi – także w wyjątkowych czy awaryjnych sytuacjach.

Zakres wsparcia

 • Księgowanie wybranych rodzajów dokumentów księgowych (faktur zakupu, faktur sprzedaży, wyciągów bankowych itp.)
 • Księgowanie lub przejęcie wybranych obszarów księgowych (środki trwałe, przygotowywanie przelewów etc.)
 • Konsultacje księgowe
RAPORT Outsourcing 2019-2025 – zmiany i trendy

Analiza wyników i perspektyw outsourcingu finansowoksięgowego i kadrowopłacowego na przykładzie liderów usług BPS w sieci Grant Thornton

Czytaj

Proces realizacji

 • Analiza potrzeb klienta

  Nasz zespół podczas spotkania określa potrzeby i oczekiwania Klienta.

 • Wdrożenie usługi

  Na tym etapie wspólnie określamy zasady współpracy, a Klient poznaje zespół dedykowany do jego obsługi. Dostarcza nam niezbędne dane i dokumenty do wdrożenia, a także przeprowadza krótkie szkolenia z stosowanego u siebie systemu księgowego.

 • Bieżąca obsługa

  Bieżąca obsługa realizowana jest zgodnie z ustalonym na wcześniejszym etapie zakresem i harmonogramem.

Nasz zespół podczas spotkania określa potrzeby i oczekiwania Klienta.

Dlaczego Grant Thornton?

Outsourcing wielokrotnie nagradzany

20 kwietnia 2023 roku podczas Outsourcing Stars zostaliśmy wyróżnieni spośród trzech najlepszych firm w kategorii „Księgowość, kadry i płace”. Outsourcing Stars to jedyny w Polsce niekomercyjny konkurs dla sektora Nowoczesnych Usług dla Biznesu. Konkurs ma na celu wyłonienie i nagrodzenie najdynamiczniej rozwijających się organizacji otoczenia biznesowego, centrów usług wspólnych oraz miast w Polsce.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy eksperci Grant Thornton realizują nadzór księgowy prawidłowo, efektywnie i w wyznaczonym czasie, skutecznie wspierając klienta w obowiązkach związanych z rachunkowością.

 • 950 000+

  zaksięgowanych dokumentów w ubiegłym roku rozliczeniowym

 • 950+

  obsłużonych projektów outsourcingowych tylko w minionym roku

 • 5+ lat

  średni staż pracy osób zatrudnionych w naszym zespole outsourcingowym

Zapytaj o ofertę usługi

Usługi wsparcia księgowego

Skontaktujemy się z Tobą w najbliższym dniu roboczym aby porozmawiać o Twoich potrzebach i dopasować do nich naszą ofertę.

Poproś o kontakt

Usługi Grant Thornton z obszaru: Outsourcing finansowo-księgowy

Skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów