fbpx

GrantThornton

Technologie, Media i Telekomunikacja

Treść artykułu

Dla firm z branży technologii, mediów i telekomunikacji szczególnie ważna jest umiejętność adaptacji do wciąż zmieniających się trendów.

To właśnie tu powstają rozwiązania, które staną się stylem życia i poprawią jego komfort. Powszechność urządzeń „smart” kształtuje biznes i codzienne życie, zapewniając dostęp do mediów i informacji w dowolnym momencie, niczym nie ograniczoną komunikację i zdolność przesyłania dowolnych danych oraz możliwość zawierania transakcji w dowolnym miejscu.

Wybierając Grant Thornton jako zaufanego doradcę będziesz pracował ze specjalistami, dla których nowe technologie, media i telekomunikacja są pasją, którą żyją i oddychają. Pracując z nami dostaniesz coś więcej, niż tylko usługę doradczą.

Raport: Czy polskie firmy są mobilne?

(.pdf, Rozmiar: 5,13 MB)

Specjalizujemy się w:

  • badaniu sprawozdań finansowych spółek projektujących i wdrażających systemy IT, tworzących oprogramowanie komputerowe jak i na urządzenia mobilne, dostarczających rozwiązania mobilne, świadczących usługi dla telewizji i kinematografii, dostarczycieli usług telekomunikacyjnych, producentów sprzętu high-tech.
  • analizie obejmującej ocenę sytuacji finansowej, wyników działalności oraz systemu kontroli wewnętrznej, której rezultatem są rekomendacje dotyczące obniżenia ponoszonych kosztów jak również optymalizacje procesów kontrolnych pod kątem ich efektywności operacyjnej
  • projektowaniu, badaniu i rozwijaniu produktów cyfrowych (systemów informatycznych, serwisów internetowych, aplikacji mobilnych czy interfejsów urządzeń), tak aby spełniały one zarówno potrzeby biznesu, jak i oczekiwania użytkowników oraz wspieraniu firm we wdrażaniu innowacji
  • bezpieczeństwie cyfrowym – aktywnie chroniąc dane klientów (poprzez budowanie strategii bezpieczeństwa firm, usprawniając procesy zarządzania, prowadząc audyty bezpieczeństwa) i dbając o zgodność z wymaganiami rynkowymi (poprzez wdrażanie norm i standardów takich jak COBIT, ISO 27001, ISAE 3402 SOC2 i wielu innych)
  • wsparciu w pozyskaniu źródeł finansowania na nowe przedsięwzięcia (w tym z środków unijnych), jak również wykorzystaniu ulg na nowe technologie
  • IP Box – wsparcie klientów, którzy uzyskują dochody z kwalifikowanych praw własności intelektualnej (m.in. patent, program komputerowy)
  • Ulga B+R – wsparcie klientów, którzy prowadzą działalność o charakterze badawczo-rozwojowych (realizują badania naukowe lub prace rozwojowe)
  • Ulga inwestycyjna – kompleksowe wsparcie klientów planujących inwestycje w procesie uzyskania (lub rozliczenia podatkowego) tzw. Decyzji o Wsparciu

Ostatni raport:

Zobacz prezentację

Najczęściej czytane