fbpx

GrantThornton

Kursy certyfikacyjne dla Project Managerów (IPMA D)

Treść artykułu

Grant Thornton oferuje akredytowane szkolenia i warsztaty przygotowujące do uzyskania rozpoznawalnych i uznawanych na całym świecie międzynarodowych certyfikatów Project Managera (IPMA 4-L-C).

Od 2018 roku jesteśmy Autoryzowaną Jednostką Szkoleniową IPMA Polska

Status Autoryzowanej Jednostki Szkoleniowej to gwarancja szkoleń o najwyższym standardzie, a także profesjonalnego przygotowania do egzaminu przez certyfikowanych i doświadczonych trenerów – praktyków biznesu i zarządzania projektami.

W naszej ofercie znajdują się zarówno szkolenia otwarte i zamknięte, jak i warsztaty z zarządzania projektami. Organizowane przez nas kursy uczą, jak radzić sobie ze standardowymi i niestandardowymi projektami, dobierając optymalne metody, narzędzia i środki.

Kursy przygotowujące do certyfikacji na IPMA D:

Kurs IPMA D czyli Certified Project Management Associate (Certyfikowany Specjalista ds. Zarządzania Projektami) przygotuje Cię do egzaminu IPMA i umożliwii uzyskanie uznawanego i cenionego na całym świecie certyfikatu z zarządzania projektami.

Oferowany przez nas kurs jest Autoryzowanym Kursem Certyfikacyjnym, co oznacza, że spełnia wymogi i standardy IPMA (Interantional Project Management Association):

  • program szkolenia oparty o międzynarodowy standard kompetencji dla osób zarządzających projektami, programami i portfelami opracowany przez IPMA (ICB 4.0).
  • zajęcia prowadzą autoryzowani trenerzy o zweryfikowanych kompetencjach i wieloletnim doświadczeniu w przygotowywaniu do certyfikacji IPMA.

Cykl szkoleniowy trwa 8 dni.

Najbliższe terminy kursów przygotowujących

IPMA D – warto wiedzieć:

IPMA jest jednym z trzech kluczowych standardów zarządzania projektami na świecie. Przewagą IPMA jest nie tylko dostarczenie wiedzy, ale przede wszystkim rozwój kompetencji i umiejętności praktycznych w obszarze zarządzania projektami.

Podejście IPMA w centrum stawia Kierownika Projektu / Project Managera, który, jako osoba kompleksowo zarządzająca projektem ma realny wpływ na sukces realizowanego przedsięwzięcia oraz wyznacza pożądane u całego zespołu projektowego wzorce zachowań i kompetencji.

System certyfikacji IPMA (4-L-C) został opracowany jako proces ciągłego doskonalenia kompetencji Kierownika Projektu / Project Managera. Certyfikacja IPMA odbywa się na czterech poziomach:

  • Poziom A – Dyrektor Projektu
  • Poziom B – Starszy Kierownik Projektu
  • Poziom C – Kierownik Projektu
  • Poziom D – Specjalista ds. Zarządzania Projektami

Podstawą systemu certyfikacji IPMA 4-L-C jest standard IPMA® Individual Competence Baseline – ICB, wersja 4.0, który określa 29 elementów kompetencji wymaganych od Kierownika Projektu / Project Managera, tworzących Oko Kompetencji.

Kompetencje określone są w trzech obszarach:

LUDZIE – określają kompetencje osobiste i interpersonalne niezbędne dla skutecznego uczestniczenia w/lub kierowania projektem, programem lub portfelem
PRAKTYKA – określają techniczne aspekty zarządzania projektami, programami i portfelami
PERSPEKTYWA – definiują kontekstowe umiejętności i wiedzę

IPMA D – dla kogo jest ten kurs?

  • Kierownicy i kandydaci na kierowników projektu
  • Członkowie zespołów projektowych
  • Wszystkie osoby zainteresowane pracą w środowisku projektowym, usystematyzowaniem swojej wiedzy oraz podniesieniem swoich kompetencji w zakresie project management

Korzyści kursu przygotowującego do certyfikacji IPMA D

Szkolenia otwarte

Oferujemy dopasowane do specyfiki każdej organizacji warsztaty z zarządzania projektami. Program i zakres warsztatów jest ustalany indywidualnie z Klientem i dopasowany do jego potrzeb.

Warsztaty prowadzą Autoryzowani Trenerzy IPMA Polska, a jednocześnie doświadczeni project managerowie, którzy posiadają bogate doświadczenie w zarządzaniu kompleksowymi projektami oraz ocenianiu najlepiej zarządzanych projektów, pełniąc rolę asesorów IPEA lub PPEA (International lub Polish Project Excellence Award).

Podczas warsztatów dbamy o to, aby intensywną pracę łączyć z integracją zespołową.

Na życzenie klienta organizujemy także zamknięte kursy przygotowujące do certyfikacji na poziomie IPMA D i warsztaty IPMA-C. Pamiętaj, że zamówienie szkolenia / warsztatu zamkniętego umożliwia dostosowanie programu, miejsca i terminu zajęć do określonych potrzeb Klienta.

Inne artykuły z kategorii: Konsulting Zobacz wszystkie

Zarządzanie relacjami z dostawcami

W celu optymalnego wykorzystania wartości wynikającej z podpisanej umowy z dostawcą, kolejnym etapem strategicznego zarządzania obszarem zakupowym powinno być zarządzanie relacjami z dostawcami (Supplier Relationship Management, SRM).

Napisz scenariusz sukcesji dla Twojej firmy

„Czarny łabędź” skłonił w tym roku wiele firm rodzinnych do refleksji nad przyszłością biznesu. Wiele z nich napisało już swoje scenariusze i rozpoczęło procesy sukcesyjne. Początek nowego roku to czas postanowień i uruchamiania zmian, a…

Najczęściej czytane