fbpx

Działamy w Polsce od 28 lat. Mamy 700-osobowy zespół oraz biura w kluczowych aglomeracjach. Wspieramy naszych Klientów świadcząc dla nich usługi audytorskie, doradcze i outsourcingowe.

Uwalniamy potencjał Twojego biznesu!

Sieć Grant Thornton to jedna z wiodących organizacji audytorsko-doradczych na świecie. Wiedza, doświadczenie i zaangażowanie ponad 56,000 pracowników Grant Thornton dostępne są dla klientów w 140 krajach. W Polsce działamy od 1993 roku, realizując usługi w obszarze audytu, doradztwa i outsourcingu dla ponad 1900 Klientów rocznie. Zatrudniamy 700 osób zlokalizowanych w 7 biurach w całej Polsce.

Grant Thornton Digital Drive

Linia biznesowa Grant Thornton Digital Drive, skupia szeroko rozumiany konsulting cyfrowy z zakresu cyberbezpieczeństwa (realizowany przez przejętą w 2019 r. spółkę Immusec) i wsparcie strategiczne w cyfryzacji, projektowanie narzędzi internetowych, User Experience i badanie zachowań użytkowników (realizowane przez studio Edisonda).

Studio EDISONDA to znajdujące się od 2017 roku, w strukturach grupy Grant Thornton, studio badawczo-projektowe. Specjalizuje się w zakresie doświadczeń użytkownika (User Experience – UX). Jest jedną z wiodących i najstarszych firm tego typu w Polsce. Ponad 30 ekspertów doświadczonych w projektowaniu, zmienianiu i badaniu produktów cyfrowych, wspiera Klientów w tworzeniu systemów biznesowych, intranetów, aplikacji webowych i mobilnych.

Immusec (w grupie Grant Thornton od lipca 2019 roku) to jeden z najbardziej doświadczonych zespołów w branży cyberbezpieczeństwa w Polsce. 40 ekspertów ma na swoim koncie ponad 300 projektów, m.in. dla takich przedsiębiorstw jak Polskie Linie Lotnicze LOT, Amrest, Gaz System, Polpharma czy Barlinek. Firma jest aktywnym członkiem UNGC, agencji ONZ skupiającą biznes działający na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Grant Thornton: Bogate doświadczenie i młodzieńczy zapał do pracy

Rankingi

Grant Thornton jest jedną z najszybciej rozwijających się firm audytorsko-doradczych w Polsce. Wysokie kompetencje naszych ekspertów oraz potencjał realizacyjny Grant Thornton zostały dostrzeżone przez niezależnych analityków rynku oraz czołowe media gospodarcze – Grant Thornton regularnie zajmuje czołowe pozycje w prestiżowych rankingach firm usług profesjonalnych.

Ranking firm audytorskich

Grant Thornton 6. w rankingu audytorów przygotowanym przez „Rzeczpospolita” i „Parkiet”! Według danych dziennika „Rzeczpospolita” opublikowanych 9 kwietnia 2020 r. Grant Thornton zajmuje 6. miejsce w Polsce wśród firm audytorskich w rankingu głównym, a także 6 miejsce w kategorii Najlepsza Firma Audytorska Spółek Giełdowych (awans z miejsca 7.). Wysoka pozycje w rankingu to skutek dynamicznego rozwoju Departamentu Audytu w Grant Thornton.

Dynamicznie rośniemy też jako cała firma, z uwzględnieniem innych segmentów usług. W 2019 r. przychody ogółem Grant Thornton w Polsce wyniosły 90,9 mln zł (w roku 2018 wynosiły 77,3 mln zł). Według danych zbieranych przez „Rzeczpospolitą”, stawia to Grant Thornton wśród pięciu największych firm audytorsko-doradczych w Polsce.

Grant Thornton jednym z największych doradców podatkowych

W XIII edycji prestiżowego Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego organizowanego przez „Dziennik Gazetę Prawną”, którego wyniki ogłoszono 27 marca 2019 r. Grant Thornton został sklasyfikowany na 5. pozycji w kategorii „Duże firmy (zatrudniające powyżej 10 osób z uprawnieniami do doradztwa)”.

Jest nam miło poinformować, że trzech naszych ekspertów zostało indywidualnie wyróżnionych w kategorii „Najlepszy doradca”:

– w kategorii „Podatki lokalne” drugie miejsce zajęła Katarzyna Schmidt

– w kategorii „Podatek CIT” drugie miejsce zajął Grzegorz Szysz

– w kategorii „Podatek CIT” trzecie miejsce zajęła Katarzyna Ciesielska

Tax Firm of the Year in Poland

Grant Thornton w 2017 roku zwyciężył w prestiżowym konkursie Finance Monthly M&A Awards i otrzymał tytuł ‘Tax Firm of the Year, Poland”. W konkursie Finance Monthly M&A Awards nagroda przyznawana jest firmom doradczym i prawniczym z całego świata, które odegrały kluczową rolę w procesach fuzji i przejęć przez ostatnie 12 miesięcy. Organizatorzy chcąc uwzględnić różnorodny charakter transakcji M&A, wyodrębnili specjalne kategorie, aby nie pominąć żadnej ze specjalistycznych usług, świadczonych przez firmy zajmujące się tego typu umowami. W wyniku glosowania Grant Thornton otrzymał wyróżnienie dla najlepszej firmy z zakresu doradztwa podatkowego w Polsce.

Analizy Grant Thornton docenione przez Rzeczpospolitą

Zostaliśmy wyróżnieni przez redakcję dziennika „Rzeczpospolita” za publikowane przez nas raporty i analizy. W ramach najnowszej edycji Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego „Rzeczpospolita” wprowadziła nową kategorię – „Dzielenie się wiedzą”. Znaleźliśmy się w tym zestawieniu w gronie czterech najwyżej ocenionych firm – obok PwC, KPMG i EY. Kapituła konkursu w uzasadnieniu przywołuje dwa spośród naszych raportów dotykających tematyki podatkowej:

  • Fiskus nigdy nie ma wątpliwości, w którym sprawdziliśmy, że wprowadzona do Ordynacji podatkowej zasada „in dubio pro tributario” nie ma w praktyce zastosowania.
  • Podatnicy latami walczą z fiskusem o dobre imię, w którym policzyliśmy, że podatnik niesłusznie oskarżony przez organy skarbowe o nieprawidłowości musi w sądzie i w urzędach zabiegać o oczyszczenie z zarzutów średnio 4,5 roku.

CSR Grant Thornton

Pracownicy Grant Thornton uczestniczą w projektach na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu. Nasze działania koncentrujemy wokół trzech głównych aktywności.

Od 10 lat wspieramy dzieci z Domu Dziecka „W Słońcu” z Lipnicy. Od 2017 roku do grona naszych podopiecznych dołączyły również dzieci z Domu Dziecka w Chotomowie pod Warszawą.

Współpracujemy z organizacją „Dress for success”, pomagającą kobietom po długotrwałej przerwie odnaleźć się na rynku pracy.

Każdego roku bierzemy udział w Business Run organizowanym przez fundację Jaśka Meli „Poza Horyzonty”.

Tytuły i partnerstwa

Tytuł Orła tygodnika „Wprost”

Autoryzowana Jednostka Szkoleniowa IPMA Polska

Informujemy, że znaczna część firmy pracuje obecnie w trybie „home office”. Nasi eksperci są dostępni pod telefonami komórkowymi i adresami e-mail. W razie potrzeby prosimy o kontakt z naszymi sekretariatami (dane kontaktowe u dołu strony). Obecnie działają w normalnym trybie.

Nasi eksperci

Raporty transparentności

Jeżeli powyższe raporty nie wyświetlają Ci się poprawnie, możesz je zobaczyć na tej stronie: Raporty transparentności >>