Działamy w Polsce od 25 lat. Mamy 550-osobowy zespół oraz biura w kluczowych aglomeracjach. Wspieramy naszych Klientów świadcząc dla nich usługi audytorskie, doradcze i outsourcingowe.

Uwalniamy potencjał Twojego biznesu!

Grant Thornton to jedna z wiodących organizacji audytorsko-doradczych na świecie. Wiedza, doświadczenie i zaangażowanie ponad 3000 partnerów oraz 50 000 pracowników Grant Thornton dostępne są dla klientów w 136 krajach. W Polsce działamy od 1993 roku, realizując usługi w obszarze audytu, doradztwa i outsourcingu dla ponad 1600 Klientów rocznie. Zatrudniamy 550 osób zlokalizowanych w 7 biurach w całej Polsce. Grant Thornton jest wyłącznym partnerem Grant Thornton International w Polsce (grantthornton.global).

Grant Thornton Digital

Od 2017 roku, w strukturach grupy Grant Thornton, znajduje się krakowskie studio badawczo-projektowe EDISONDA, specjalizujące się w zakresie doświadczeń użytkownika (User Experience – UX), jedna z wiodących i najstarszych firm tego typu w Polsce. Ponad 30 ekspertów doświadczonych w projektowaniu, zmienianiu i badaniu produktów cyfrowych, wspiera Klientów w tworzeniu systemów biznesowych, intranetów, aplikacji webowych i mobilnych.

Mamy już 25 lat!

Aktualności Grant Thornton Zobacz wszystkie

IT Future Expo

Już 26 września na Stadionie Legii w Warszawie odbędzie się IT Future Expo, czyli doroczne spotkanie przedstawicieli polskiego IT, które w całości będzie poświęcone technologiom dla biznesu. Wydarzenie jest bezpłatne i skierowane dla przedstawicieli branży.

Rankingi

Grant Thornton jest jedną z najszybciej rozwijających się firm audytorsko-doradczych w Polsce. Wysokie kompetencje naszych ekspertów oraz potencjał realizacyjny Grant Thornton zostały dostrzeżone przez niezależnych analityków rynku oraz czołowe media gospodarcze – Grant Thornton regularnie zajmuje czołowe pozycje w prestiżowych rankingach firm usług profesjonalnych.

Ranking firm audytorskich

Grant Thornton 6. w rankingu audytorów przygotowanym przez „Rzeczpospolita” i „Parkiet”! Według danych dziennika „Rzeczpospolita” opublikowanych 12 kwietnia 2019 r. Grant Thornton zajmuje 6. miejsce w Polsce wśród firm audytorskich w rankingu głównym. Wysoka pozycje w rankingu to skutek dynamicznego rozwoju Departamentu Audytu w Grant Thornton. W minionym roku przebadaliśmy pod kątem rewizji finansowej 517 podmiotów, czyli o 23 proc. więcej niż rok wcześniej. Wśród nich przeprowadziliśmy badania sprawozdań finansowych 27 spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, w tym kilku wchodzących aktualnie lub w ostatnich latach w skład indeksu WIG20. Dynamicznie rośniemy też jako cała firma, z uwzględnienie innych segmentów usług. W 2018 r. przychody ogółem Grant Thornton w Polsce wyniosły 77,3 mln zł, co oznacza wzrost o 25,2 proc. w stosunku do poprzedniego roku. Według danych zbieranych przez „Rzeczpospolitą”, stawia to Grant Thornton wśród sześciu największych firm audytorsko-doradczych w Polsce. Co więcej, jest to trzeci rok z rzędu z dwucyfrowym wzrostem przychodów oraz kilkakrotnie wyższy wzrost, niż odnotowywany przez całą branżę.

Grant Thornton jednym z największych doradców podatkowych

W XIII edycji prestiżowego Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego organizowanego przez „Dziennik Gazetę Prawną”, którego wyniki ogłoszono 27 marca 2019 r. Grant Thornton został sklasyfikowany na 5. pozycji w kategorii „Duże firmy (zatrudniające powyżej 10 osób z uprawnieniami do doradztwa)”.

Jest nam miło poinformować, że trzech naszych ekspertów zostało indywidualnie wyróżnionych w kategorii „Najlepszy doradca”:

– w kategorii „Podatki lokalne” drugie miejsce zajęła Katarzyna Schmidt

– w kategorii „Podatek CIT” drugie miejsce zajął Grzegorz Szysz

– w kategorii „Podatek CIT” trzecie miejsce zajęła Katarzyna Ciesielska

Tax Firm of the Year in Poland

Grant Thornton w 2017 roku zwyciężył w prestiżowym konkursie Finance Monthly M&A Awards i otrzymał tytuł ‘Tax Firm of the Year, Poland”. W konkursie Finance Monthly M&A Awards nagroda przyznawana jest firmom doradczym i prawniczym z całego świata, które odegrały kluczową rolę w procesach fuzji i przejęć przez ostatnie 12 miesięcy. Organizatorzy chcąc uwzględnić różnorodny charakter transakcji M&A, wyodrębnili specjalne kategorie, aby nie pominąć żadnej ze specjalistycznych usług, świadczonych przez firmy zajmujące się tego typu umowami. W wyniku glosowania Grant Thornton otrzymał wyróżnienie dla najlepszej firmy z zakresu doradztwa podatkowego w Polsce.

Analizy Grant Thornton docenione przez Rzeczpospolitą

Zostaliśmy wyróżnieni przez redakcję dziennika „Rzeczpospolita” za publikowane przez nas raporty i analizy. W ramach najnowszej edycji Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego „Rzeczpospolita” wprowadziła nową kategorię – „Dzielenie się wiedzą”. Znaleźliśmy się w tym zestawieniu w gronie czterech najwyżej ocenionych firm – obok PwC, KPMG i EY. Kapituła konkursu w uzasadnieniu przywołuje dwa spośród naszych raportów dotykających tematyki podatkowej:

  • Fiskus nigdy nie ma wątpliwości, w którym sprawdziliśmy, że wprowadzona do Ordynacji podatkowej zasada „in dubio pro tributario” nie ma w praktyce zastosowania.
  • Podatnicy latami walczą z fiskusem o dobre imię, w którym policzyliśmy, że podatnik niesłusznie oskarżony przez organy skarbowe o nieprawidłowości musi w sądzie i w urzędach zabiegać o oczyszczenie z zarzutów średnio 4,5 roku.

CSR Grant Thornton

Pracownicy Grant Thornton uczestniczą w projektach na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu. Nasze działania koncentrujemy wokół trzech głównych aktywności.

Od 10 lat wspieramy dzieci z Domu Dziecka „W Słońcu” z Lipnicy. Od 2017 roku do grona naszych podopiecznych dołączyły również dzieci z Domu Dziecka w Chotomowie pod Warszawą.

Współpracujemy z organizacją „Dress for success”, pomagającą kobietom po długotrwałej przerwie odnaleźć się na rynku pracy.

Każdego roku bierzemy udział w Business Run organizowanym przez fundację Jaśka Meli „Poza Horyzonty”.

Tytuły i partnerstwa

Giełdowa Firma Partnerska (GPW)

Autoryzowany Doradca NewConnect

Autoryzowany Doradca Catalyst

Tytuł Orła tygodnika „Wprost”

Partner Fundacji Firmy Rodzinne

Autoryzowana Jednostka Szkoleniowa IPMA Polska

Nasi eksperci

Raporty transparentności