Działamy w Polsce od 25 lat. Mamy 550-osobowy zespół oraz biura w kluczowych aglomeracjach. Wspieramy naszych Klientów świadcząc dla nich usługi audytorskie, doradcze i outsourcingowe.

Uwalniamy potencjał Twojego biznesu!

Grant Thornton to jedna z wiodących organizacji audytorsko-doradczych na świecie. Wiedza, doświadczenie i zaangażowanie ponad 3000 partnerów oraz 50 000 pracowników Grant Thornton dostępne są dla klientów w 136 krajach. W Polsce działamy od 1993 roku, realizując usługi w obszarze audytu, doradztwa i outsourcingu dla ponad 1600 Klientów rocznie. Zatrudniamy 550 osób zlokalizowanych w 7 biurach w całej Polsce. Grant Thornton jest wyłącznym partnerem Grant Thornton International w Polsce (grantthornton.global).

Grant Thornton Digital

Od 2017 roku, w strukturach grupy Grant Thornton, znajduje się krakowskie studio badawczo-projektowe EDISONDA, specjalizujące się w zakresie doświadczeń użytkownika (User Experience – UX), jedna z wiodących i najstarszych firm tego typu w Polsce. Ponad 30 ekspertów doświadczonych w projektowaniu, zmienianiu i badaniu produktów cyfrowych, wspiera Klientów w tworzeniu systemów biznesowych, intranetów, aplikacji webowych i mobilnych.

Mamy już 25 lat!

Aktualności Grant Thornton Zobacz wszystkie

Poszukiwania najlepszych firm w Poznaniu ponownie rozpoczęte

Ruszyła kolejna, już XVI edycja Konkursu o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości organizowanego wspólnie przez Prezydenta Miasta Poznania i Starostę Poznańskiego. Konkurs adresowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorców oraz startupów z Poznania i Powiatu Poznańskiego. Grant Thornton jest Partnerem Merytorycznym Konkursu.

Kolejny rok silnego wzrostu Grant Thornton na świecie

Koncentracja na kluczowych rynkach doprowadziła do rekordowych łącznych globalnych przychodów Grant Thornton International, w wysokości 5,45 miliarda USD w roku finansowym zakończonym 30 września 2018 r. To wzrost o 9,4% w porównaniu z poprzednim rokiem i najwyższa dynamika od sześciu lat.

Grant Thornton 2. największym audytorem spółek z GPW

Z radością informujemy, że Grant Thornton kolejny rok z rzędu umacnia swoją pozycję audytora spółek giełdowych. W przyszłym roku będziemy badać sprawozdania finansowe 34 spółek notowanych na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, w…

Rankingi

Grant Thornton jest jedną z najszybciej rozwijających się firm audytorsko-doradczych w Polsce. Wysokie kompetencje naszych ekspertów oraz potencjał realizacyjny Grant Thornton zostały dostrzeżone przez niezależnych analityków rynku oraz czołowe media gospodarcze – Grant Thornton regularnie zajmuje czołowe pozycje w prestiżowych rankingach firm usług profesjonalnych.

Ranking firm audytorskich

Grant Thornton 6. w rankingu audytorów przygotowanym przez „Rzeczpospolita” i „Parkiet”! Według danych dziennika „Rzeczpospolita” opublikowanych 17 kwietnia 2018 r.  Grant Thornton zajmował 6. miejsce w Polsce wśród firm audytorskich w rankingu głównym.W 2017 r. przychody ogółem Grant Thornton wyniosły 61,8 mln zł, co oznacza wzrost o 13,4 proc. w stosunku do poprzedniego roku. Według danych zbieranych przez „Rzeczpospolitą”, stawia to Grant Thornton wśród sześciu największych firm audytorsko-doradczych w Polsce. W 2018 kolejny rok z rzędu umocniliśmy swoją pozycję audytora spółek giełdowych. W przyszłym roku będziemy badać sprawozdania finansowe 34 spółek notowanych na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, w tym takich spółek jak Amica, CD Project, Rafako czy Wielton. To o 9 spółek więcej niż w roku 2018 r. Oznacza to, że Grant Thornton jest obecnie 2. najczęściej wybieranym audytorem na GPW (ex aequo z Deloitte). Większą liczbę sprawozdań badać będzie jedynie EY. Grant Thornton może też pochwalić się największym przyrostem liczby klientów giełdowych – rok do roku ich liczba wzrosła o 9. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w artykule Duże przetasowania na krajowym rynku audytu >>

Grant Thornton jednym z największych doradców podatkowych

Jest nam niezwykle miło poinformować, że firma Grant Thornton zajęła wysokie miejsca w XII edycji prestiżowego Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego organizowanego przez „Dziennik Gazetę Prawną”, którego wyniki ogłoszono 16 kwietnia 2018 r. W rankingu największych firm doradztwa podatkowego Grant Thornton został sklasyfikowany na 4. pozycji w kategorii „Duże firmy (zatrudniające powyżej 10 osób z uprawnieniami do doradztwa)”. Tym samym utrzymaliśmy wysokie miejsce z zeszłorocznej edycji rankingu. Ponadto warto przypomnieć, że w 2017 r. Małgorzata Samborska, doradca podatkowy i dyrektor w Zespole Doradztwa Podatkowego Grant Thornton, została wyróżniona 3. miejscem w indywidualnym rankingu doradców podatkowych w kategorii „PIT”. Te wyróżnienia potwierdzają, że dzięki wieloletniemu doświadczeniu i doskonałej znajomości praktyki działania organów skarbowych, nasi doradcy skutecznie wspierają swoich Klientów w uzyskaniu korzystnych rozstrzygnięć w spornych sprawach podatkowych na możliwie najwcześniejszym etapie postępowania.

Tax Firm of the Year in Poland

Grant Thornton w 2017 roku zwyciężył w prestiżowym konkursie Finance Monthly M&A Awards i otrzymał tytuł ‘Tax Firm of the Year, Poland”. W konkursie Finance Monthly M&A Awards nagroda przyznawana jest firmom doradczym i prawniczym z całego świata, które odegrały kluczową rolę w procesach fuzji i przejęć przez ostatnie 12 miesięcy. Organizatorzy chcąc uwzględnić różnorodny charakter transakcji M&A, wyodrębnili specjalne kategorie, aby nie pominąć żadnej ze specjalistycznych usług, świadczonych przez firmy zajmujące się tego typu umowami. W wyniku glosowania Grant Thornton otrzymał wyróżnienie dla najlepszej firmy z zakresu doradztwa podatkowego w Polsce.

CSR Grant Thornton

Pracownicy Grant Thornton uczestniczą w projektach na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu. Nasze działania koncentrujemy wokół trzech głównych aktywności.

Od 10 lat wspieramy dzieci z Domu Dziecka „W Słońcu” z Lipnicy. Od 2017 roku do grona naszych podopiecznych dołączyły również dzieci z Domu Dziecka w Chotomowie pod Warszawą.

Współpracujemy z organizacją „Dress for success”, pomagającą kobietom po długotrwałej przerwie odnaleźć się na rynku pracy.

Każdego roku bierzemy udział w Business Run organizowanym przez fundację Jaśka Meli „Poza Horyzonty”.

Tytuły i partnerstwa

Grant Thornton Giełdową Firmą Partnerską

Grant Thornton Autoryzowanym Doradcą NewConnect i Catalyst

Grant Thornton Partnerem Fundacji Firmy Rodzinne

Nasi eksperci

Raporty transparentności