fbpx

GrantThornton

Treść artykułu

Sprzedaż biznesu a podatki. Wsparcie doradców podatkowych w transakcjach obejmujących sprzedaż firmy.

Zapada decyzja o sprzedaży firmy, pojawia się potencjalny inwestor – doradcy transakcyjni będą teraz wyceniać biznes i negocjować cenę, a prawnicy obu stron przeanalizują każdy przecinek w dokumentach transakcyjnych. Ale czy z równym zaangażowaniem i odpowiednim wyprzedzaniem przeanalizowane zostały podatkowe aspekty planowanej transakcji? Czy wybrana struktura transakcji jest korzystna podatkowo i dopasowana do strategii i planów sprzedającego?

Diabeł jak zawsze tkwi w szczegółach, a sprzedaż biznesu może przyjmować różne formy, z których każda będzie wywoływała zupełnie inne skutki podatkowe. Więcej o możliwych strukturach transakcji przeczytasz tutaj >>

Doradztwo podatkowe przy sprzedaży firmy – nasze wsparcie

Doradcy podatkowi specjalizujący się w transakcjach sprzedaży biznesu wiedzą, że nie chodzi jedynie o ocenę skutków podatkowych planowanej transakcji, ale o wypracowanie scenariusza, spośród zwykle licznych alternatyw, który pozwoli osiągnąć cele sprzedającego, uwzględniając również oczekiwania kupującego.

Bazując na bogatym doświadczeniu w tym zakresie, pomagamy naszym klientom zaplanować sprzedaż spółki maksymalnie korzystnie i bezpiecznie podatkowo, zarówno dla firmy, jak i dla właścicieli, z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym przygotować firmę na zmianę właściciela oraz przygotować taki scenariusz działań, który nie będzie generował zbędnych działań i kosztów dla obu stron transakcji.

Zapraszamy do kontaktu

Inne artykuły z kategorii: Fuzje i przejęcia Zobacz wszystkie

Najczęściej czytane