KSeF – bieżące wsparcie

Skontaktuj się

Elżbieta Ślusarczyk

Menedżer, Doradca Podatkowy

Skontaktuj się

Łukasz Kacprzyk

Senior Konsultant, Doradca podatkowy

Czym jest Krajowy System e-Faktur (KSeF) ?

Krajowy System e-Faktur (KSeF) to system teleinformatyczny, który umożliwia wystawianie, udostępnianie, otrzymywanie i przechowywanie faktur ustrukturyzowanych, czyli faktur w formacie XML. Stosowany jest on również do oznaczania faktur numerem identyfikującym przydzielonym przez sam system KSeF oraz weryfikowania zgodności faktur z określonym wzorem. System służy również do nadawania, zmiany lub odbierania uprawnień do korzystania z KSeF. Obligatoryjne stosowanie systemu – które przewidziane jest od 1 lipca 2024 r. – spowoduje ujednolicenie sposobu fakturowania.

 • Kto obowiązkowo musi korzystać z KSeF?

  Planuje się, że KSeF obejmie wszystkich podatników VAT posiadających siedzibę działalności gospodarczej lub stałe miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski. Docelowo KSeF miałby być stosowany przez wszystkich podatników, bez względu na wielkość przedsiębiorstwa.

 • Od kiedy można korzystać z KSeF?

  Obligatoryjny KSeF planowany jest od 1 lipca 2024 r., jednak już teraz podatnicy mogą zacząć z niego korzystać i go testować. To dobry moment, aby kompleksowo przygotować się na nadchodzące zmiany. Skorzystaj z pomocy doradcy, jeśli potrzebujesz wsparcia merytorycznego w zakresie prawidłowego wywiązywania się z obowiązków związanych z KSeF.

 • Korzyści z bieżącego wsparcia w KSeF?

  Korzystając z naszej usługi masz pewność, że w sposób prawidłowy wdrożysz KSeF. Możesz dzięki temu ustrzec się przed karami pieniężnymi, które może nałożyć organ podatkowy w sytuacji, gdy stwierdzi, że faktury ustrukturyzowane wystawiane są w sposób nieprawidłowy.

Zakres wsparcia

 • Wsparcie w zakresie procesu mapowania

  Grant Thornton oferuje przegląd dokumentów pod kątem sprawdzenia poprawności mapowania, jak i konsultacje w trakcie testów mających na celu sprawdzenie poprawności mapowań oraz dokumentów wysyłanych do KSeF.

 • Analiza przepisów dotyczących KSeF

  Analiza regulacji dot. KSeF, w tym projektów przepisów regulujących kwestie związane z funkcjonowaniem KSeF, stanowiska organów podatkowych oraz wyjaśnień Ministerstwa Finansów, a także bieżące informowanie o kluczowych zmianach w zakresie KSeF.

 • Weryfikacja merytoryczna poszczególnych transakcji / czynności

  Analiza transakcji w zakresie właściwego ich ujęcia w strukturze e-faktury, w tym udzielanie wyjaśnień dotyczących prawidłowego wypełnienia poszczególnych pozycji e-faktury w systemie KSeF. Dopasowanie do właściwych pozycji e-faktury z uwzględnieniem prowadzonej przez firmę działalności.

 • Wsparcie w kontaktach z organami podatkowymi

  Wsparcie w zakresie udzielania wyjaśnień organom podatkowym dokonującym weryfikacji transakcji z wykorzystaniem KSeF.

 • Spotkania konsultacyjne i szkolenia z zakresu KSeF

  Spotkania konsultacyjne i szkolenia zamknięte z wybranych obszarów z zakresu KSeF.

Zobacz pozostałe (2)
Potrzebujesz bieżącego wsparcia w zakresie KSeF?

Na pewno będziemy w stanie Ci pomóc. Porozmawiajmy o Twoich potrzebach!

Proces realizacji

 • Spotkanie z klientem

  Podczas spotkania z klientem omawiane są oczekiwania klienta co do wsparcia Grant Thornton przy wdrożeniu KSeF. Wspólnie z klientem analizujemy specyfikę jego działalności oraz wiążące się z nią wyzwania, jakie mogą pojawić się podczas wdrażania KSeF.

 • Bieżące wsparcie w zakresie wdrożenia KSeF

  Dopasowując się do oczekiwań klienta realizujemy wyznaczone przez niego zadania związane z wdrożeniem KSeF. Sprawnie odpowiadamy na jego wątpliwości, bazując na przepisach i dostępnych wyjaśnieniach, jak również aktywnie pozyskując informację z Ministerstwa Finansów. Wynik prac dopasowujemy do oczekiwań klienta. Bierzemy udział w spotkaniach on-line, odpowiadamy na pytania telefonicznie lub przygotowujemy pisemne wyjaśnienia.

 • Szkolenie (opcjonalnie)

  Na życzenie klienta przeprowadzamy warsztaty z zakresu stosowania KSeF.

Podczas spotkania z klientem omawiane są oczekiwania klienta co do wsparcia Grant Thornton przy wdrożeniu KSeF. Wspólnie z klientem analizujemy specyfikę jego działalności oraz wiążące się z nią wyzwania, jakie mogą pojawić się podczas wdrażania KSeF.

ARTYKUŁ Obligatoryjne fakturowania w KSeF od 1 lipca 2024 r.

Poznaj najważniejsze zmiany wynikające z Projektu ustawy: Kogo dotyczy KSeF? Jakie obowiązki nakłada Projekt? Jaki system kar pieniężnych wprowadza?

Przeczytaj

Dlaczego Grant Thornton?

Bądź na bieżąco z nowymi przepisami!

Zespół ekspertów Grant Thornton posiada wiedzę pozwalającą na merytoryczne wsparcie podatników w zakresie wdrażania KSeF. Z uwagi na obsługę klientów z różnych branż, zespół jest w stanie, uwzględniając specyfikę prowadzonej przez klienta działalności, zidentyfikować możliwe problemy w zakresie wdrażania KSeF i znaleźć rozwiązania. Nasz zespół w sposób sprawny i wyczerpujący udziela również wyjaśnień w zakresie właściwego ujęcia e-faktur w systemie KSeF. Służymy także wsparciem w zakresie wyjaśnień udzielanych organom podatkowym. Jesteśmy zespołem który jest na bieżąco ze wszelkimi zmianami dotyczącymi KSeF – opracowujemy i przekazujemy nasze opinie do Ministerstwa Finansów w zakresie zmian usprawniających podatnikom korzystanie z KSeF.

 • 29 lat

  działalności w Polsce

 • 900+

  pracowników w 8 biurach

 • 2200+

  zadowolonych klientów rocznie

Zapytaj o ofertę usługi

KSeF – bieżące wsparcie

Skontaktujmy się z Tobą w najbliższym dniu roboczym aby porozmawiać o Twoich potrzebach i dopasować do nich naszą ofertę.

Skontaktuj się

Łukasz Kacprzyk

Senior Konsultant, Doradca podatkowy

Skontaktuj się

Łukasz Kacprzyk

Senior Konsultant, Doradca podatkowy

Poproś o kontakt