Wydarzenia, webinary i szkolenia

Zdobywaj wiedzę od najlepszych ekspertów. Bezpłatnie.

Przejrzyj harmonogram nadchodzących webinarów i innych wydarzeń Grant Thornton – skorzystaj z wiedzy i najlepszych pomysłów naszych ekspertów. Jeśli nie znajdziesz interesującego Ciebie wydarzenia, zapisz się na nasz newsletter. Poinformujemy Cię o nowościach.

Kontakt w sprawie wydarzeń

Katarzyna Skibińska

Starszy specjalista

Zwróć uwagę na:

13 Czerwca

Wtorek

13

Czerwca 2023

Wtorek

online

11:00 - 12:15

Bezpłatny webinar nt. podatku u źródła i cen transferowych - aktualna praktyka i planowane zmiany

Na przestrzeni ostatnich lat podatek u źródła (WHT) i ceny transferowe stały się jednymi z najczęściej omawianych zagadnień podatkowych. Jednocześnie ze względu na zmiany w polskich przepisach oraz praktyce ich stosowania pojawiło się wiele wątpliwości dotyczących zasad postępowania w tych obszarach, które idą „ręka w rękę”; organy podatkowe coraz dokładniej weryfikują prawidłowość stosowanych cen transferowych oraz rozliczeń w WHT. Skutkiem tych i innych działań są rekordowe wpływy z CIT - w 2022 r. podatek ten stanowił już 15,1% wpływów podatkowych, o wartości ok. 70 mld zł; to aż o 33,9% więcej niż rok wcześniej i po raz pierwszy w historii więcej niż wpływy z PIT. Ministerstwo Finansów wie, że aby móc marzyć o utrzymaniu tak wysokich wpływów nie może spoczywać na laurach. Na horyzoncie widać kolejne zmiany, wynikające tym razem z Dyrektywy dotyczącej tzw. shell companies, które mogą znacząco wpłynąć na kwestie dotyczące rozliczeń wewnątrzgrupowych, w tym zasad korzystania z preferencji podatkowych. Dotyczy to zwłaszcza podmiotów holdingowych.

20 Czerwca

Wtorek

20

Czerwca 2023

Wtorek

online

10:00 - 11:30

Webinar: Szukasz dodatkowych środków na działalność gospodarczą? Nie zapomnij o ulgach podatkowych!

Szukając oszczędności warto skupić się na działaniach, które są podejmowane w codziennym funkcjonowaniu przedsiębiorstwa. Jak się okazuje, wiele z tych działań może zostać objętych jedną albo kilkoma ulgami podatkowymi. Jakie ulgi mają do dyspozycji firmy w Polsce? Na jakich zasadach można z nich skorzystać? Serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar, podczas którego szczegółowo omówimy dostępne ulgi podatkowe – weź udział w spotkaniu i sprawdź, z których ulg możesz skorzystać i w konsekwencji zaoszczędzić na płaconym podatku.

06 Czerwca

Wtorek

06

Czerwca 2023

Wtorek

Wrocław

Kongres Firm Rodzinnych "Znaleźć energię"

Kongres Firm Rodzinnych jest wspólnym dziełem środowiska biznesowego, samorządowego i akademickiego, jedynym i pierwszym na Dolnym Śląsku wydarzeniem o tej skali i wadze merytorycznej adresowanym do osób z całej Polski prowadzących firmy rodzinne, przyszłych sukcesorów oraz pracowników tych firm.

20 - 25 Czerwca

Sobota - Niedziela

20

Maja 2023

Sobota

25

Czerwca 2023

Niedziela

Poznań

Kurs certyfikacyjny dla Project Managerów (IPMA D)

Kurs certyfikacyjny dla Project Managerów IPMA 4-L-C to akredytowane szkolenie przygotowujące do uzyskania, rozpoznawalnego i uznawanego na całym świecie, międzynarodowego certyfikatu Certified Associate International Project Management Association (IPMA Poziom D). Szkolenie stawia w centrum Kierownika Projektu (Project Managera), który, jako osoba kompleksowo zarządzająca projektem, ma realny wpływ na sukces realizowanego przedsięwzięcia oraz wyznacza pożądane w całym zespole projektowym wzorce zachowań i kompetencji.

16 Maja

Wtorek

16

Maja 2023

Wtorek

online

10:00 - 11:00

Webinar: Dla kogo Fundacja rodzinna jest optymalnym rozwiązaniem?

Fundacja rodzinna ma zapewnić ochronę przed podziałem majątku, nieudaną sukcesją i konfliktami rodzinnymi, a także kontynuację działalności biznesowej. Podczas spotkania będą mieli Państwo możliwość poznać nowe rozwiązanie, które może okazać się niezwykle korzystne w planowaniu sukcesyjnym i zarządzaniu majątkiem.

Kontakt w sprawie wydarzeń

Katarzyna Skibińska

Starszy specjalista