Wydarzenia, webinary i szkolenia

Zdobywaj wiedzę od najlepszych ekspertów. Bezpłatnie.

Przejrzyj harmonogram nadchodzących webinarów i innych wydarzeń Grant Thornton – skorzystaj z wiedzy i najlepszych pomysłów naszych ekspertów. Jeśli nie znajdziesz interesującego Ciebie wydarzenia, zapisz się na nasz newsletter. Poinformujemy Cię o nowościach.

Kontakt w sprawie wydarzeń

Katarzyna Skibińska

Starszy specjalista

Zwróć uwagę na:

06 Czerwca

Wtorek

06

Czerwca 2023

Wtorek

Wrocław

Kongres Firm Rodzinnych "Znaleźć energię"

Kongres Firm Rodzinnych jest wspólnym dziełem środowiska biznesowego, samorządowego i akademickiego, jedynym i pierwszym na Dolnym Śląsku wydarzeniem o tej skali i wadze merytorycznej adresowanym do osób z całej Polski prowadzących firmy rodzinne, przyszłych sukcesorów oraz pracowników tych firm.

13 Czerwca

Wtorek

13

Czerwca 2023

Wtorek

online

11:00 - 12:15

Bezpłatny webinar nt. podatku u źródła i cen transferowych - aktualna praktyka i planowane zmiany

Na przestrzeni ostatnich lat podatek u źródła (WHT) i ceny transferowe stały się jednymi z najczęściej omawianych zagadnień podatkowych. Jednocześnie ze względu na zmiany w polskich przepisach oraz praktyce ich stosowania pojawiło się wiele wątpliwości dotyczących zasad postępowania w tych obszarach, które idą „ręka w rękę”; organy podatkowe coraz dokładniej weryfikują prawidłowość stosowanych cen transferowych oraz rozliczeń w WHT. Skutkiem tych i innych działań są rekordowe wpływy z CIT - w 2022 r. podatek ten stanowił już 15,1% wpływów podatkowych, o wartości ok. 70 mld zł; to aż o 33,9% więcej niż rok wcześniej i po raz pierwszy w historii więcej niż wpływy z PIT. Ministerstwo Finansów wie, że aby móc marzyć o utrzymaniu tak wysokich wpływów nie może spoczywać na laurach. Na horyzoncie widać kolejne zmiany, wynikające tym razem z Dyrektywy dotyczącej tzw. shell companies, które mogą znacząco wpłynąć na kwestie dotyczące rozliczeń wewnątrzgrupowych, w tym zasad korzystania z preferencji podatkowych. Dotyczy to zwłaszcza podmiotów holdingowych.

20 Czerwca

Wtorek

20

Czerwca 2023

Wtorek

online

10:00 - 11:30

Webinar: Szukasz dodatkowych środków na działalność gospodarczą? Nie zapomnij o ulgach podatkowych!

Szukając oszczędności warto skupić się na działaniach, które są podejmowane w codziennym funkcjonowaniu przedsiębiorstwa. Jak się okazuje, wiele z tych działań może zostać objętych jedną albo kilkoma ulgami podatkowymi. Jakie ulgi mają do dyspozycji firmy w Polsce? Na jakich zasadach można z nich skorzystać? Serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar, podczas którego szczegółowo omówimy dostępne ulgi podatkowe – weź udział w spotkaniu i sprawdź, z których ulg możesz skorzystać i w konsekwencji zaoszczędzić na płaconym podatku.

20 - 25 Czerwca

Sobota - Niedziela

20

Maja 2023

Sobota

25

Czerwca 2023

Niedziela

Poznań

Kurs certyfikacyjny dla Project Managerów (IPMA D)

Kurs certyfikacyjny dla Project Managerów IPMA 4-L-C to akredytowane szkolenie przygotowujące do uzyskania, rozpoznawalnego i uznawanego na całym świecie, międzynarodowego certyfikatu Certified Associate International Project Management Association (IPMA Poziom D). Szkolenie stawia w centrum Kierownika Projektu (Project Managera), który, jako osoba kompleksowo zarządzająca projektem, ma realny wpływ na sukces realizowanego przedsięwzięcia oraz wyznacza pożądane w całym zespole projektowym wzorce zachowań i kompetencji.

16 Maja

Wtorek

16

Maja 2023

Wtorek

online

10:00 - 11:00

Webinar: Dla kogo Fundacja rodzinna jest optymalnym rozwiązaniem?

Fundacja rodzinna ma zapewnić ochronę przed podziałem majątku, nieudaną sukcesją i konfliktami rodzinnymi, a także kontynuację działalności biznesowej. Podczas spotkania będą mieli Państwo możliwość poznać nowe rozwiązanie, które może okazać się niezwykle korzystne w planowaniu sukcesyjnym i zarządzaniu majątkiem.

05 Kwietnia

Środa

05

Kwietnia 2023

Środa

online

10:00 - 11:00

Bezpłatny webinar: Podatek od przerzuconych dochodów w 2022 r. i 2023 r. - co trzeba o nim wiedzieć i kogo dotyczy?

Podatnicy zbliżają się do rozliczenia CIT za rok 2022. Oprócz obowiązku skalkulowania standardowego podatku dochodowego, podatnicy staną przed wyzwaniem rozliczenia podatku od przerzuconych dochodów (art. 24aa Ustawy CIT). Kogo dotyczy ten obowiązek?

Kontakt w sprawie wydarzeń

Katarzyna Skibińska

Starszy specjalista