fbpx

Wydarzenia, webinary i szkolenia

Zdobywaj wiedzę od najlepszych ekspertów. Bezpłatnie.

Przejrzyj harmonogram nadchodzących webinarów i innych wydarzeń Grant Thornton – skorzystaj z wiedzy i najlepszych pomysłów naszych ekspertów. Jeśli nie znajdziesz interesującego Ciebie wydarzenia, zapisz się na nasz webinarowy newsletter. Poinformujemy Cię o nowościach.

Kontakt w sprawie wydarzeń

Katarzyna Skibińska

Starszy specjalista

30 Listopada

Środa

30

Listopada 2022

Środa

online

10:00 - 11:30

Jak zwalniać bezpiecznie i po ludzku? Część 2. Zwolnienia grupowe i indywidualne okiem doradcy personalnego

Zapraszamy na bezpłatny webinar, na którym eksperci podzielą się doświadczeniem zdobytym podczas przeprowadzonych przez nas procesów restrukturyzacji zatrudnienia.

06 Grudnia

Wtorek

06

Grudnia 2022

Wtorek

Warszawa

18:00 - 21:00

Economic Outlook 2023

Izba Szwajcarska oraz Advantage Austria z wielką przyjemnością zapraszają Państwa na konferencję „Economic Outlook 2023. Current trends and regulatory issues impacting your business”.

24 Listopada

Czwartek

24

Listopada 2022

Czwartek

online

10:00 - 11:00

Strategia podatkowa – jak właściwie wywiązać się z tego obowiązku?

Najwięksi podatnicy w Polsce, których przychody przekraczają 50 mln EUR rocznie, są zobowiązani do sporządzania informacji o realizowanej strategii podatkowej za 2021 r. w terminie do 31 grudnia 2022 r. Mając na uwadze zakres publikowanych informacji warto przygotować się właściwie do tego obowiązku, w tym dokonać przeglądu procedur obowiązujących w Spółce. Należy bowiem pamiętać, że opublikowane dane będą ogólnodostępne i mogą je analizować pracownicy fiskusa, poszukując „słabych punktów”, w które może być wymierzona kontrola. W przypadku niewykonania obowiązku przekazania organom podatkowym informacji o adresie strony internetowej, ma której opublikowane są informacje o strategii, grożą kary pieniężne. Zapraszamy na bezpłatny webinar, na którym nasi eksperci posiadający praktyczne doświadczenie, podzielą się swoją wiedzą.

23 Listopada

Środa

23

Listopada 2022

Środa

online

10:00 - 12:30

Jak zwalniać bezpiecznie i po ludzku? Część 1. Zwolnienia grupowe i indywidualne okiem prawnika

Odbudowanie zespołów oraz utrzymanie zaangażowania pracowników - po zwolnieniach grupowych, jakie spowodował kryzys i pandemia, to właśnie te zadania były jednym z największych wyzwań dla pracodawców. Bardzo prawdopodobne, że sytuacja ta się powtórzy i firmy ponownie będą zmuszone do czasowego ograniczenia zatrudnienia, a następnie do ponownego pozyskiwania pracowników z rynku. Będzie się to wiązało z ponoszeniem kosztów związanych z zatrudnieniem i wdrożeniem nowych osób do pracy. Aby jak najłagodniej przejść w firmie przez ten proces, Bigram oraz Grant Thornton przygotowali dwuczęściowe webinarium, które w sposób kompleksowy omówi zagadnienia związane ze zwalnianiem pracowników. Pierwsza część webinarium koncentrować się będzie na zagadnieniach prawnych związanych z procesem zwolnień grupowych oraz sprawach dotyczących zwolnień indywidualnych i niebezpieczeństw z tym związanych. Webinarium będzie zawierać sporą dawkę orzecznictwa Sądu Najwyższego, które często nie jest znane szerokiemu kręgowi pracodawców. Wszystkie te zagadnienia zostaną omówione przez doświadczonego radcę prawnego. Pierwsza część webinarium odbędzie się 23 listopada, druga natomiast tydzień później - 30 listopada - i będzie dotyczyć zwolnień pracowników okiem doradcy personalnego.

17 Listopada

Czwartek

17

Listopada 2022

Czwartek

online

10:00 - 11:00

Wprowadzanie zmian w Digital Employee Experience – jak zwiększyć (i zmierzyć) swój wskaźnik sukcesu

Opisując przypadki dwóch szwajcarskich firm globalnych, omówione zostanie co można zrobić, aby usprawnić proces zmiany (cyfrowych) narzędzi pracy i jego wynik. Pokazane też zostaną fazy projektów, podjęte (lub zaniechane) działania i ich konsekwencje.

Kontakt w sprawie wydarzeń

Katarzyna Skibińska

Starszy specjalista