Nadzór księgowy

Skontaktuj się

Magdalena Marcinowska

Partner (Outsourcing Poznań)

Skontaktuj się

Monika Smulewicz

Partner (Outsourcing Warszawa)

Czym jest nadzór księgowy?

Nadzór księgowy obejmuje zakresem przede wszystkim kontrolę formalno-rachunkową dowodów księgowych, weryfikację poprawności wprowadzonych na ich podstawie zapisów oraz pomoc w przygotowywaniu dokumentacji informacyjno-sprawozdawczej, takiej jak deklaracje i sprawozdania finansowe.

 • Co jest celem nadzoru księgowego?

  Celem nadzoru księgowego jest wspólna realizacja funkcji księgowej przez przedsiębiorstwo i firmę outsourcingową.

 • Jakie są korzyści z nadzoru?

  Zweryfikowane księgi rachunkowe, deklaracje podatkowe oraz wymagane przez zleceniodawcę sprawozdania (m. in. GUS, NBP), bilans, rachunek zysków i strat, zestawienie zmian w kapitale (funduszu) własnym, rachunek przepływów pieniężnych.

Zakres wsparcia

 • Weryfikacja ksiąg rachunkowych
 • Weryfikacja lub sporządzanie bieżących deklaracji podatkowych oraz wymaganych sprawozdań (m.in. GUS, NBP)
 • Udzielanie ustnych informacji dotyczących rachunkowości oraz przepisów podatkowych
 • Nadzór nad przygotowywaniem lub sporządzenie: bilansu, rachunku zysków i strat, informacji dodatkowej, zestawienia zmian w kapitale (funduszu) własnym, rachunku przepływów pieniężnych
 • Konsultacje w zakresie inwentaryzacji
 • Weryfikacja rocznego podatku dochodowego od osób prawnych i sporządzenie lub weryfikacja deklaracji podatkowej (CIT-8)
Zobacz pozostałe (3)
RAPORT Outsourcing 2019-2025 – zmiany i trendy

Analiza wyników i perspektyw outsourcingu finansowoksięgowego i kadrowopłacowego na przykładzie liderów usług BPS w sieci Grant Thornton

Czytaj

Dlaczego Grant Thornton?

Outsourcing wielokrotnie nagradzany

20 kwietnia 2023 roku podczas Outsourcing Stars zostaliśmy wyróżnieni spośród trzech najlepszych firm w kategorii „Księgowość, kadry i płace”. Outsourcing Stars to jedyny w Polsce niekomercyjny konkurs dla sektora Nowoczesnych Usług dla Biznesu. Konkurs ma na celu wyłonienie i nagrodzenie najdynamiczniej rozwijających się organizacji otoczenia biznesowego, centrów usług wspólnych oraz miast w Polsce.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy eksperci Grant Thornton realizują nadzór księgowy prawidłowo, efektywnie i w wyznaczonym czasie, skutecznie wspierając klienta w obowiązkach związanych z rachunkowością.

 • 29 lat

  działalności w Polsce

 • 900+

  pracowników w 8 biurach

 • 2200+

  zadowolonych klientów rocznie

Zapytaj o ofertę usługi

Nadzór księgowy

Skontaktujmy się z Tobą w najbliższym dniu roboczym aby porozmawiać o Twoich potrzebach i dopasować do nich naszą ofertę.

Poproś o kontakt

Usługi Grant Thornton z obszaru: Outsourcing finansowo-księgowy

Skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów