Tax Compliance

Skontaktuj się

Anna Łuńska

Partner (Poznań)

Skontaktuj się

Dorota Kosińska

Partner (Warszawa)

Na czym polega usługa Tax Compliance?

Usługa Tax Compliance (tj. sprawozdawczość podatkowa) polega na wypełnianiu przez zewnętrzną firmę outsourcingową obowiązków podatkowych ciążących na podatniku. Do kluczowych zadań z zakresu usługowego prowadzenia Tax Compliance należą: terminowe i prawidłowe sporządzanie wszelkich deklaracji i informacji podatkowych (miesięcznych, kwartalnych i rocznych) do właściwych organów, weryfikowanie danych oraz kalkulacji przygotowanych przez podatnika, a także kalkulowanie podatków oraz przekazywanie informacji o konieczności ich uiszczenia przez jednostkę, względnie o możliwości ubiegania się o zwrot podatku.

 • Kiedy warto skorzystać z usług sprawozdawczości podatkowej?

  Dyrektorzy finansowi w Polsce zbyt często muszą poświęcać czas na zapewnianie firmie bezpieczeństwa w zakresie zgodności rozliczeń i sprawozdawczości z nieustannie zmieniającymi się przepisami oraz na kontrolowanie prawidłowości sporządzanych deklaracji czy sprawozdań. Przez to nie zawsze mogą poświęcić dość uwagi na strategiczne kwestie – wspieranie zarządu i zabezpieczanie firmy przed potencjalnymi wyzwaniami i zagrożeniami. Z kolei podmioty zagraniczne, wchodzące na polski rynek, nie zawsze mają dostateczną wiedzę i doświadczenie w zakresie lokalnych wymogów Tax Compliance, a mniejsze krajowe firmy nie są chętne by zatrudniać specjalistów dedykowanych zadaniom Tax Compliance. W takich sytuacjach, a także w obliczu braków kadrowych czy nadmiernej rotacji w wewnętrznym dziale księgowym firmy, optymalnym rozwiązaniem staje się outsourcing funkcji sprawozdawczości podatkowej, czyli Tax Compliance.

 • Jakie korzyści płyną z obsługi Tax Compliance?

  Główną korzyścią płynącą z zaangażowania ekspertów Grant Thornton do realizacji zadań z zakresu Tax Compliance jest redukcja ryzyka dotyczącego rozliczeń oraz sprawozdawczości podatkowej. Obowiązki te są wypełniane terminowo oraz zawsze zgodnie z najnowszymi przepisami, przy wsparciu nowoczesnych narzędzi. Przyspieszająca cyfryzacja i automatyzacja analizowania danych przez organy podatkowe oraz idąca za nimi rosnąca wykrywalność naruszeń, wymuszają na podatnikach maksymalną dbałość o rzetelność sporządzanych sprawozdań, deklaracji czy raportów. Nasi eksperci nie tylko na bieżąco śledzą zmiany w regulacjach, ale dzięki swojemu doświadczeniu i wiedzy płynącym z obsługi różnorodnych podmiotów z wielu branż, są doskonałym wsparciem dla wewnętrznego zespołu księgowego w trudniejszych kwestiach podatkowych. Świadczymy usługi w całej Polsce, z sześciu lokalnych biur – od Poznania po Rzeszów.

Zakres wsparcia

 • Podatek dochodowy od osób prawnych (CIT)
  • kalkulacja należnego podatku CIT oraz zaliczek
  • weryfikacja sporządzonej przez Klienta kalkulacji należnego podatku CIT oraz  zaliczek
  • sporządzenie rocznego zeznania podatkowego
 • Podatek u źródła
  • kalkulacja należnego podatku u źródła
  • sporządzanie deklaracji podatkowych i informacji dla podatników

   

 • Podatek od towarów i usług
  • prowadzenie rejestrów VAT
  • sporządzanie deklaracji JPK_VAT
  • sporządzanie informacji podsumowujących VAT-UE
 • Podatek od nieruchomości
 • Podatek rolny
Zobacz pozostałe (2)
RAPORT Outsourcing 2019-2025 – zmiany i trendy

Analiza wyników i perspektyw outsourcingu finansowoksięgowego i kadrowopłacowego na przykładzie liderów usług BPS w sieci Grant Thornton

Czytaj

Proces realizacji

 • Analiza potrzeb Klienta

  Nasi eksperci podczas spotkania określają potrzeby i oczekiwania Klienta.

 • Wdrożenie usługi

  Na tym etapie definiujemy obustronne zasady współpracy. Klient poznaje zespół dedykowany do jego obsługi oraz dostarcza niezbędne dane i dokumenty do wdrożenia.

 • Bieżąca obsługa

  W ramach usługi sporządzane są deklaracje podatkowe i sprawozdanie finansowe. Istnieje także możliwość weryfikacji całości transakcji księgowych lub odpowiednio dobranej próby.

Nasi eksperci podczas spotkania określają potrzeby i oczekiwania Klienta.

Dlaczego Grant Thornton?

Outsourcing wielokrotnie nagradzany

20 kwietnia 2023 roku podczas Outsourcing Stars zostaliśmy wyróżnieni spośród trzech najlepszych firm w kategorii „Księgowość, kadry i płace”. Outsourcing Stars to jedyny w Polsce niekomercyjny konkurs dla sektora Nowoczesnych Usług dla Biznesu. Konkurs ma na celu wyłonienie i nagrodzenie najdynamiczniej rozwijających się organizacji otoczenia biznesowego, centrów usług wspólnych oraz miast w Polsce.

Decydując się na outsourcing rachunkowości z Grant Thornton, zyskujesz pewność, że doświadczenie oraz wiedza naszych specjalistów znajdą odzwierciedlenie w funkcjonowaniu Twojej firmy, a Twoje księgi rachunkowe będą prowadzone rzetelnie, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Outsourcing finansowo-księgowy z Grant Thornton to usługa skrojona na miarę Twoich potrzeb.

 • 29 lat

  działalności w Polsce

 • 900+

  pracowników w 8 biurach

 • 2200+

  zadowolonych klientów rocznie

Zapytaj o ofertę usługi

Tax Compliance

Skontaktujemy się z Tobą w najbliższym dniu roboczym aby porozmawiać o Twoich potrzebach i dopasować do nich naszą ofertę.

Poproś o kontakt

Usługi Grant Thornton z obszaru: Sprawozdawczość i Tax Compliance

Skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów