Sprawozdawczość GUS, NBP, Intrastat

Skontaktuj się

Anna Łuńska

Partner (Poznań)

Skontaktuj się

Dorota Kosińska

Partner (Warszawa)

Na czym polega usługa outsourcingu sprawozdawczości?

Zewnętrzna obsługa sprawozdawczości polega na przeniesieniu ciężaru obsługi funkcji sprawozdawczej z Klienta na zespół zewnętrznych ekspertów. Pracownicy świadczący tę usługę monitorują na bieżąco zmiany przepisów czy wymogi sprawozdawcze GUS i NBP, dzięki czemu sporządzane przez nich deklaracje i raporty są zgodne z dynamicznie zmieniającymi się polskimi regulacjami.

 • Komu dedykowana jest usługa Sprawozdawczości GUS, NBP, Intrastat Grant Thornton?

  Z usług Sprawozdawczości GUS, NBP, Intrastat Grant Thornton warto skorzystać w przypadku braków kadrowych lub braku kompetencji wewnętrznego zespołu księgowego w zakresie sporządzania sprawozdań finansowych, opracowywania dokumentacji dla GUS-u, NBP czy przygotowywania deklaracji INTRASTAT. Również w sytuacji relokacji firmy do Polski i braku wiedzy w zakresie wymogów sprawozdawczych obowiązujących w naszym kraju warto posiłkować się profesjonalistami. Nie tylko dużym firmom, ale i mniejszym krajowym przedsiębiorstwom może się kalkulować zatrudnienie zewnętrznych specjalistów, umożliwiające dyrektorom finansowym koncentrację na kluczowych kwestiach dla organizacji pod względem bezpieczeństwa finansowego i podatkowego, bez konieczności zaprzątania uwagi kwestiami nie wymagającymi operacyjnego udziału CFO.

 • Jakie korzyści płyną z usługi Sprawozdawczości GUS, NBP, Intrastat realizowanej przez Grant Thornton?

  Nadrzędną zaletą wynikającą z zatrudnienia ekspertów Grant Thornton do realizacji zadań z zakresu Sprawozdawczości GUS, NBP, Intrastat jest redukcja ryzyka wynikającego z błędnie sporządzonych i/lub nieterminowo przekazanych informacji właściwym organom, co jest zagrożone karami finansowymi lub niefinansowymi dla firm oraz osób nimi zarządzających. Rosnący poziom cyfryzacji organów administracji państwowej i coraz wyższa skuteczność w wykrywaniu nieprawidłowości, wymuszają na podatnikach maksymalną dbałość o rzetelność sporządzanych sprawozdań, przekazywanych deklaracji czy raportów. Skorzystanie ze wsparcia Grant Thornton podnosi bezpieczeństwo podatkowe i pozwala skupić się na rdzeniu własnej działalności, bez konieczności troski o nieustanne zmiany w regulacjach, niedobory kadrowe czy ciągłość procesów.

Zakres wsparcia

 • Przygotowanie sprawozdań finansowych na podstawie ksiąg prowadzonych przez wewnętrzny zespół Klienta
 • Sprawozdawczość GUS
 • Sprawozdawczość NBP
 • Sprawozdawczość Intrastat
Zobacz pozostałe (1)
RAPORT Outsourcing 2019-2025 – zmiany i trendy

Analiza wyników i perspektyw outsourcingu finansowoksięgowego i kadrowopłacowego na przykładzie liderów usług BPS w sieci Grant Thornton

Czytaj

Proces realizacji

 • Analiza potrzeb Klienta

  Nasi eksperci podczas spotkania określają potrzeby i oczekiwania Klienta.

 • Wdrożenie usługi

  Na tym etapie definiujemy obustronne zasady współpracy. Klient poznaje zespół dedykowany do jego obsługi oraz dostarcza niezbędne dane i dokumenty do wdrożenia.

 • Bieżąca obsługa

  W ramach usługi sporządzane są deklaracje podatkowe i sprawozdanie finansowe. Istnieje także możliwość weryfikacji całości transakcji księgowych lub odpowiednio dobranej próby.

Nasi eksperci podczas spotkania określają potrzeby i oczekiwania Klienta.

Dlaczego Grant Thornton?

Outsourcing wielokrotnie nagradzany

20 kwietnia 2023 roku podczas Outsourcing Stars zostaliśmy wyróżnieni spośród trzech najlepszych firm w kategorii „Księgowość, kadry i płace”. Outsourcing Stars to jedyny w Polsce niekomercyjny konkurs dla sektora Nowoczesnych Usług dla Biznesu. Konkurs ma na celu wyłonienie i nagrodzenie najdynamiczniej rozwijających się organizacji otoczenia biznesowego, centrów usług wspólnych oraz miast w Polsce.

Decydując się na outsourcing rachunkowości z Grant Thornton, zyskujesz pewność, że doświadczenie oraz wiedza naszych specjalistów znajdą odzwierciedlenie w funkcjonowaniu Twojej firmy, a Twoje księgi rachunkowe będą prowadzone rzetelnie, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Outsourcing finansowo-księgowy z Grant Thornton to usługa skrojona na miarę Twoich potrzeb.

 • 29 lat

  działalności w Polsce

 • 900+

  pracowników w 8 biurach

 • 2200+

  zadowolonych klientów rocznie

Zapytaj o ofertę usługi

Sprawozdawczość GUS, NBP, Intrastat

Skontaktujemy się z Tobą w najbliższym dniu roboczym aby porozmawiać o Twoich potrzebach i dopasować do nich naszą ofertę.

Poproś o kontakt

Usługi Grant Thornton z obszaru: Sprawozdawczość i Tax Compliance

Skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów