Książka „Przyszłość Twojej firmy”
Jesteś przedsiębiorcą. Stworzyłeś firmę, z której jesteś dumny, odnosisz sukcesy, biznes się rozwija. Chciałbyś, żeby przedsiębiorstwo umacniało swoją pozycję na rynku, a jego wartość rosła.
Dariusz posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w zakresie doradztwa dla przedsiębiorców i firm. Kieruje zespołami doradztwa podatkowego, prawnego oraz gospodarczego. Specjalizuje się w prawnych, podatkowych i bilansowych aspektach doradztwa w zakresie transakcji kapitałowych (fuzje, przejęcia, transakcje na przedsiębiorstwach, udziałach, akcjach). Jest liderem doradztwa dla firm rodzinnych, w szczególności w procesach sukcesji.
Biegły rewident. Od 1997 roku związany z Grant Thornton.
Autor licznych publikacji dotyczących zagadnień podatkowych i problemów sukcesji firm rodzinnych. Współautor książek: „Międzynarodowe standardy rachunkowości w praktyce polskich przedsiębiorstw”, „Środki trwałe, wartości niematerialne i prawne, inwestycje w nieruchomości – najtrudniejsze problemy w prawie bilansowym i prawie podatkowym” oraz „Fuzje i przejęcia”, a także skierowanych do firm rodzinnych książek „Przyszłość mojej firmy” oraz „Zarządzanie firmą rodzinną”.
Prelegent na szkoleniach i konferencjach.
Specjalizacje
Jesteś przedsiębiorcą. Stworzyłeś firmę, z której jesteś dumny, odnosisz sukcesy, biznes się rozwija. Chciałbyś, żeby przedsiębiorstwo umacniało swoją pozycję na rynku, a jego wartość rosła.
Fundacja Firmy Rodzinne opublikowała kolejną, piątą edycję badania o tym, co Polacy sądzą o firmach rodzinnych. Tegoroczny raport nosi tytuł „Biznes nie tylko dla pieniędzy”…
Nie można w rozważaniach o sukcesji lub szerzej – o przyszłości rodzimego biznesu – nie brać pod uwagę alternatywy w postaci sprzedaży firmy. Należałoby wręcz stwierdzić,…
Działanie 15 modyfikuje istniejące dwustronne umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania w celu wdrożenia instrumentu wielostronnego, co będzie miało efekt równoważny ze zmianą tysięcy zawartych UPO.…
Po wprowadzeniu innych środków BEPS, międzynarodowe spory podatkowe będą występowały częściej. Obecnie spory takie są rozstrzygane zgodnie z procedurą wzajemnego porozumiewania się (MAP). System ten,…