Firma Grant Thornton umacnia swoją pozycję na polskim rynku usług dla biznesu – łączy siły z renomowaną firmą doradczą F5 Konsulting. Oznacza to istotne wzmocnienie kompetencji Grant Thornton w konsultingu biznesowym.

Jest nam miło poinformować, że Grant Thornton w znaczący sposób zwiększa swoje zaangażowanie w obszarze doradztwa strategicznego i operacyjnego. 1 września 2017 r. nastąpi połączenie potencjału Grant Thornton i konsultingowo-transakcyjnego zespołu firmy F5 Konsulting – jednej z najbardziej znaczących i doświadczonych polskich firm doradczych. Z początkiem września szeregi Grant Thornton zasili trzech partnerów F5 Konsulting – Jolanta Jackowiak, Małgorzata Kuik oraz Mariusz Maik – doświadczonych konsultantów biznesowych, doradzających największym polskim firmom prywatnym oraz instytucjom publicznym. Wraz z nimi współpracę z Grant Thornton rozpocznie zespół F5 Konsulting realizujący projekty z zakresu doradztwa biznesowego i transakcyjnego.

Tomasz Wróblewski

Partner Zarządzający Grant Thornton.

Współpracujemy z dynamicznymi firmami, które oczekują od nas wsparcia w rozwoju w wielu obszarach. Wymagania Klientów są dla nas motywacją do wzmacniania naszego zespołu i rozszerzenia zakresu wsparcia, które możemy im oferować. Z tego powodu bardzo się cieszę, że dołącza do nas zespół F5 Konsulting, który ma niezwykle bogate doświadczenia w realizacji projektów konsultingowo-transakcyjnych.

Połączenie potencjałów Grant Thornton i F5 Konsulting oznacza istotne wzmocnienie możliwości wsparcia dla Klientów obu firm. Klienci Grant Thornton będą mogli liczyć na pomoc nie tylko w obszarach, których dotąd firma się specjalizowała (audyt, doradztwo podatkowe, transakcyjne, prawne i europejskie oraz outsourcing rachunkowości płac i kadr), ale też m.in. w:

  • tworzeniu strategii rozwojowych,
  • tworzeniu i zmianie modeli biznesowych,
  • doskonaleniu systemów organizacyjno-zarządczych,
  • optymalizacji procesów biznesowych,
  • zarządzaniu projektami, portfelami projektów i programami,
  • zarządzaniu kapitałem ludzkim,
  • poprawie efektywności i jakości usług publicznych.

  Klienci F5 Konsulting oprócz doradztwa biznesowego otrzymają szerokie wsparcie ekspertów Grant Thornton z wielu dziedzin – biegłych rewidentów, księgowych, doradców podatkowych, radców prawnych, ekspertów prawa pracy i HR czy specjalistów z obszaru rynków finansowych. Ponadto, F5 Konsulting wchodzi jednocześnie w struktury międzynarodowej organizacji audytorsko-doradczej Grant Thornton International, obecnej w 142 krajach. Oznacza to, że Klienci F5 zyskują dostęp do ogromnego zaplecza 47 tys. pracowników Grant Thornton na całym świecie. Alians strategiczny firm pozwoli również na zwiększenie ich aktywności w dziedzinie doradztwa europejskiego.

We wszystkich działaniach najważniejszym przesłaniem są wartości, które dostarczamy naszym Klientom oraz efekty, które uzyskują dzięki współpracy z nami. A obietnica efektów, wobec dynamiki i złożoności w otoczeniu oraz systematycznie rozwijających się standardów, jest coraz bardziej ambitnym i pasjonującym wyzwaniem. Jesteśmy więc przekonani, że połączone siły pozwolą jeszcze dogłębniej i bardziej kompleksowo odpowiedzieć na zmieniające się potrzeby rynku oraz wdrażać zaawansowane i wieloaspektowe rozwiązania – mówi Jolanta Jackowiak, Prezes Zarządu F5 Konsulting, Partner w Grant Thornton.

Połączenie z F5 Konsulting to kolejny ważny krok w rozwoju Grant Thornton w Polsce. W ostatnich latach firma przejęła dwie spółki – FPA z Warszawy (outsourcing rachunkowości i HR) oraz Dorfin z Torunia (doradztwo europejskie). W niedalekich planach są kolejne przejęcia. Grant Thornton prowadzi aktualnie zaawansowane rozmowy z potencjalnymi podmiotami do akwizycji, co poszerzy ofertę firmy i pomoże jeszcze skuteczniej realizować swoją misję – wspieranie Klientów w uwalnianiu ich instynktu do rozwoju.