fbpx

GrantThornton

Treść artykułu

Cyberbezpieczeństwo staje się coraz istotniejszym wyzwaniem w dzisiejszych zdigitalizowanych czasach. Każda firma wykorzystuje narzędzia elektroniczne do komunikacji z klientami i kontrahentami czy pomiędzy pracownikami. Dostępność tych narzędzi jest kluczowa z punktu widzenia możliwości prowadzenia działalności – świadczenia usług czy produkcji.

Przenoszenie się działalności do świata cyfrowego dostrzegli także przestępcy, którzy dokonują coraz większej liczby ataków, wykorzystując luki w zabezpieczeniach, niedoskonałości w procesach i powszechny brak świadomości zagrożeń. Grant Thornton wspiera przedsiębiorstwa, identyfikując obszary wymagające optymalizacji, i znajdując właściwe rozwiązania.

Bezpieczeństwo informatyczne z Grant Thornton

Szybki test na cyberbezpieczeństwo Twojej firmy

Ład korporacyjny w IT (IT Governance)

 • Strategia bezpieczeństwa IT – opracowanie spójnej strategii, poprzedzone dokładnymi badaniami bezpieczeństwa systemów informatycznych i pomiarem dojrzałości procesów IT, z uwzględnieniem m.in. innowacyjnego wykorzystania chmury obliczeniowej. Doradztwo w zakresie zgodności ze standardami COBIT, ITIL.
 • Strategia rozwoju i architektury IT – przygotowanie strategii w oparciu o optymalizację procesów IT i innych kluczowych działań organizacji, ze szczególnym uwzględnieniem strategicznych celów biznesowych, potencjału finansowego oraz wymogów wewnętrznych i zewnętrznych.

Doradztwo transakcyjne i przedtransakcyjne (M&A, Due Dilligence)

 • Audyt IT Due Diligence – ocena stosowanych technologii pod kątem szans, ryzyk oraz możliwych kosztów zmian i rozwoju, dedykowana funduszom typu Venture/Private Equity oraz podmiotom zamierzającym inwestować w firmy, w których technologia teleinformatyczna stanowi o wartości biznesu.
Zobacz prezentację

Zarządzanie zgodnością (Compliance)

 • Budowa polityk bezpieczeństwa zgodnie z wymaganiami branżowymi lub ocena stosowania kryteriów i norm, takich jak: ISO 27001, ISO 22301, ISO 31000 , ISO 27005, rekomendacją D KNF, IT KNF, PCI DSS, SecurePay, KRI, NIS, związanych m.in. z bezpieczeństwem informacji, ciągłością działania czy ryzykiem.
 • Dedykowane szkolenia oraz warsztaty w obszarze compliance i cyberbezpieczeństwa.

Audyt IT & Security

 • Zarządzanie bezpieczeństwem i analiza ryzyka – ustalenie katalogu zagrożeń, opracowanie rozwiązań pozwalających skutecznie zarządzać ryzykiem oraz stworzenie planów ciągłości działania na wypadek sytuacji kryzysowych,
 • Audyt bezpieczeństwa – testy bezpieczeństwa i ocena adekwatności zabezpieczeń infrastruktury i aplikacji webowych (w tym testy podatności i testy penetracyjne). Kontrolowany atak i weryfikacja, w jakim stopniu odporne na ataki są urządzenia, procesy oraz kluczowy zasób firmy, tj. ludzie, aplikacje, infrastruktura. Wykorzystanie uznanych standardów badania bezpieczeństwa IT (np. OWASP ASVS, PCI DSS, ISECOM OSSTMM) i norm, specjalistycznych urządzeń i oprogramowania w oparciu o uzgodnione scenariusze testowe. Wynikiem prac jest raport na temat luk wykrytych w bezpieczeństwie i wynikającego z nich ryzyka oraz rekomendacja działań naprawczych.
 • Ocena świadomości bezpieczeństwa – testy socjotechniczne wśród pracowników, wskazujące słabe punkty i potencjalne zagrożenia w obszarze zasobów ludzkich. Rezultaty testów socjotechnicznych pozwalają przygotować działania naprawcze, które znacznie ograniczają liczbę ataków bądź ryzykownych incydentów
 • FORENSIC/CSIRT – informatyka śledcza i zarządzanie incydentami bezpieczeństwa. Zabezpieczenie materiału dowodowego na potrzeby dochodzenia wewnętrznego, jak również na potrzeby dochodzenia procesowego, prezentacja wyników prac w formie specjalistycznego raportu informatyki śledczej, odzyskiwanie utraconych danych. Skuteczne reagowanie na incydenty z zakresu bezpieczeństwa informatycznego.
Zobacz prezentację

Dzięki kompleksowej obsłudze przedsiębiorstw aktywnie chronimy dane naszego klienta, aby uczynić jego biznes odpornym na realne cyberzagrożenia. Bezpieczeństwo przetwarzania informacji to podstawa działalności każdej firmy, dlatego dbałość o jego zapewnienie to nasz główny cel.

Dowiedz się więcej o usłudze kontaktując się za naszym ekspertem.

Wiedza o business design i cyberbezpieczeństwie na Twoim mailu

Piszemy i nagrywamy o business design, cyberbezpieczeństwie, transformacji cyfrowej oraz badaniach user experience. Nie przegap żadnego artykułu, wydarzenia i raportu!

Zarejestruj się na nasz newsletter Digital Drive i:

 • Zdobądź wiedzę pomocną w cyfrowym rozwoju biznesu
 • Wykorzystaj nasze doświadczenie i najnowsze podejście do realizacji projektów
 • Poznaj wskazówki i inspiracje w cyfryzacji procesów HR, obsługi klienta, sprzedaży
 • Dowiedz się jak zabezpieczyć dane i informacje w Twojej firmie

Administratorem Twoich danych osobowych jest Grant Thornton Frąckowiak Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Poznaniu. Kontakt z Administratorem jest możliwy poprzez skrzynkę mailową, tj.: iod@pl.gt.com.

Twoje dane osobowe przetwarzamy zgodnie  z przepisami prawa, na podstawie określonych podstaw i we wskazanych celach:

 1. Przesyłania informacji handlowej i/lub nawiązywania kontaktu – podstawa przetwarzania –  Twoja zgodą i/lub prawnie uzasadniony interes Administratora, za który należy uznać marketing usług i produktów własnych (tj. art. 6 ust. 1 lit. a i f RODO w związku z art. 10 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz art. 172 prawa telekomunikacyjnego).

Twoje dane osobowe mogą trafić do podmiotów przetwarzających danych osobowe na nasze zlecenie, tj. przede wszystkim obsługa mailingu oraz dostawców platform, na których umieszczamy wskazany raport. Wyżej wymienieni dostawcy mogą transferować Twoje dane osobowe do tzw. krajów trzecich, tj. poza EOG. Zgodnie z deklaracjami naszych dostawców usług zabezpieczeniem transferu są standardowe klauzule umowne lub odpowiednia decyzja Komisji Europejskiej. Pozostałe informacje o szczegółach przetwarzania, a w tym o odbiorcach danych, okresach przetwarzania, czy też na temat rozbudowanego katalogu praw podmiotów danych odnajdziesz w Polityce Prywatności.

Inne artykuły z kategorii: Konsulting cyfrowy Zobacz wszystkie

vCISO to nie body leasing

Coraz więcej organizacji jest świadomych zagrożeń bezpieczeństwa czyhających na ich dane. Większość z nich nie posiada jednak do tego odpowiednich zasobów w postaci zespołu zarządzającego bezpieczeństwem nadzorowanego przez szefa bezpieczeństwa – CISO.  Ze względu na…

Najczęściej czytane