Miło nam poinformować, iż w dniu 22 września 2020 roku doszło do zamknięcia transakcji sprzedaży 100% udziałów Carry Pet Food przez Euro-Industry, na rzecz wiodącego podmiotu z branży Pet Food w Europie – Vafo Group.

W ramach transakcji zespół Grant Thornton zapewnił sprzedającemu kompleksowe doradztwo transakcyjne, począwszy od identyfikacji zainteresowanych inwestorów i przygotowanie materiałów informacyjnych o spółce, po doradztwo prawne w transakcji i negocjacje aspektów finansowo-biznesowych oraz prawnych dokumentacji transakcyjnej.

Dzięki zrealizowanej transakcji Vafo Group wzmocni swoją pozycję na europejskim rynku oraz poszerzy swoją ofertę o wysokojakościowe kości prasowane dla psów. Dla Carry Pet Food transakcja oznacza pozyskanie międzynarodowego partnera, który będzie wspierał spółkę w realizacji jej strategii rozwojowej oraz umożliwi jej dalszą ekspansję na rynku międzynarodowym.

Carry Pet Food to dynamicznie rozwijająca się spółka, wyspecjalizowana w produkcji gryzaków dla psów i prowadząca sprzedaż głównie na rynkach eksportowych. Jest jedynym producentem wysokojakościowych kości prasowanych w Europie.

Vafo Group to europejski lider i producent najwyższej jakości karmy dla zwierząt domowych znanych głównie pod marką Brit. Założone w 1994 roku przedsiębiorstwo rodzinne ma ponad 25-letnią historię. Siedziba główna firmy znajduje się w Czechach, a jej oddziały znajdują się w Finlandii, Niemczech, Szwecji, Estonii, a obecnie również w Polsce.

Sprawdź także inne transakcje Grant Thornton.