Miło nam poinformować o kolejnej zakończonej sukcesem transakcji z udziałem ekspertów Grant Thornton. Tym razem wspieraliśmy Energa Green Development z grupy Orlen przy zakupie 100 proc. udziałów w spółce Farma Wiatrowa Szybowice.

W ramach transakcji zapewniliśmy wsparcie doradcze w zakresie due diligence finansowego oraz podatkowego, doradztwa transakcyjnego, przygotowania modelu finansowego oraz wyceny.

W ramach transakcji Onde i Goalscreen Holdings Ltd sprzedały Energa Green Development z grupy Orlen 100 proc. udziałów w spółce Farma Wiatrowa Szybowice za ok. 60 mln zł.

Farma Wiatrowa Szybowice jest właścicielem projektu farmy wiatrowej pod nazwą Szybowice, o mocy zainstalowanej 37,4 MW, zlokalizowanej w gminie Prudnik. Farma ma zostać zrealizowana do końca 2025 roku i będzie pierwszą farmą wiatrową grupy Orlen zlokalizowaną w południowej Polsce.

Energa Green Development jest spółką z grupy Orlen, odpowiedzialną za rozwój lądowych źródeł odnawialnych. W swoim portfolio spółka posiada także projekty fotowoltaiczne typu greenfield o różnym stopniu zaawansowania o łącznej mocy wynoszącej ponad 1 GW. Około 180 MW ma być docelowo zrealizowanych w formule cable-pooling, czyli z użyciem już istniejącego przyłącza, z którego korzystają też farmy wiatrowe. Zgodnie z przyjętą strategią, do końca 2030 roku grupa Orlen będzie dysponować odnawialnymi źródłami energii o łącznej mocy ponad 9 GW.

 

Skorzystaj z naszych usług z zakresu: Due diligence finansowe i podatkowe
Dowiedz się więcej