Mamy ogromną przyjemność poinformować o kolejnej, zakończonej sukcesem transakcji, przy której mieliśmy swój wkład. Tym razem Zespół Kancelarii Prawnej Grant Thornton wspierał estońską grupę TEMPEST przy zakupie zorganizowanej części przedsiębiorstwa polskiej spółki BP TECHEM Sp. z o.o.

W ramach transakcji świadczyliśmy usługi w zakresie doradztwa prawnego, na które składało się w szczególności wypracowanie i wynegocjowanie kompletnej dokumentacji transakcyjnej.

Przedmiot transakcji Sprzedaż zorganizowanej części przedsiębiorstwa spółki BP TECHEM Sp. z o.o. wykorzystywanej do konfekcjonowania i sprzedaży materiałów ściernych marki „MIRKA”
Kupujący TEMPEST AS
Sprzedający BP TECHEM Sp. z o.o.
Branża Konfekcjonowanie i sprzedaż materiałów ściernych
Wartość transakcji Nieujawniona
Rola Grant Thornton Doradztwo prawne w transakcji na rzecz Kupującego
Korzyści z transakcji po stronie Kupującego Rozszerzenie działalności na nowy rynek geograficzny

Grupa TEMPEST może poszczycić się niemal 30-letnią tradycją. Nasz estoński klient oferuje pełny asortyment produktów wykończeniowych dla drewna i metalu zarówno w Europie, jak i w Ameryce Północnej, na Bliskim Wschodzie i w Azji Południowo-Wschodniej.

Grupa TEMPEST pozostaje w ścisłej współpracy z grupą MIRKA (będącą światowym liderem w innowacyjnych technologiach ściernych), której produkty od ponad 30 lat były dystrybuowane na polskim rynku przez BP TECHEM. Opisana powyżej transakcja jest powiązana z nabyciem przez grupę MIRKA części przedsiębiorstwa BP TECHEM wykorzystywanej do dystrybucji produktów MIRKA – również przy tym przedsięwzięciu mieliśmy zaszczyt świadczyć usługi doradztwa.

Zobacz raport case study z wybranymi transakcjami Grant Thornton

 

Skorzystaj z naszych usług z zakresu Fuzje i Przejęcia
Dowiedz się więcej