Z satysfakcją informujemy o kolejnej udanej transakcji - nasi doradcy udzielali wsparcia włoskiej Grupie IRCA, wiodącemu producentowi wyrobów czekoladowych, kremów i innych wysokiej jakości składników spożywczych, w procesie nabycia 100% udziałów w kapitale zakładowym "ASHANTI ATELIER" Sp. z o.o., prowadzącej szkołę kulinarną.

W ramach transakcji zapewniliśmy wsparcie w zakresie doradztwa prawnego, obejmującego wypracowanie i wynegocjowanie kompletnej dokumentacji transakcyjnej, a także przeprowadzenie prawnego, finansowego oraz podatkowego badania due diligence nabywanego podmiotu.

Sprawdź także inne transakcje Grant Thornton.

Przedmiot transakcji Nabycie 100% udziałów w kapitale zakładowym spółki pod firmą: "ASHANTI ATELIER" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Kupujący IRCA società per azioni
Sprzedający Osoby fizyczne
Branża Edukacja gastronomiczna
Wartość transakcji Nieujawniona
Rola Grant Thornton Doradztwo prawne, podatkowe i finansowe w transakcji na rzecz Kupującego
Korzyści z transakcji po stronie Kupującego Wykorzystanie edukacji jako kluczowego czynnika rozwoju biznesu Grupy IRCA w ramach strategii ESG oraz rozwój działalności Grupy w Polsce i krajach sąsiadujących

ASHANTI to działająca od 2017 r. łódzka szkoła kulinarna, oferująca szeroki zakres szkoleń i warsztatów (dedykowany dla cukierników, piekarzy, lodziarzy, barmanów i baristów). W placówce przeprowadzono ponad 1000 szkoleń, które ukończyło blisko 8000 kursantów.

Grupa IRCA od ponad 100 lat dostarcza produkty dla branży cukierniczej. Wyroby Grupy IRCA są sprzedawane w ponad 100 krajach zarówno bezpośrednio, jak i za pośrednictwem sieci ponad 400 hurtowników i dystrybutorów. Grupa IRCA zatrudnia ponad 2000 pracowników w Europie, Stanach Zjednoczonych czy Wietnamie.

 

Skorzystaj z naszych usług z zakresu: Doradztwo prawne w transakcjach (M&A)
Dowiedz się więcej