Z dumą i radością informujemy, że nasz zespół doradztwa prawnego w M&A uczestniczył w kolejnym, zakończonym sukcesem, procesie transakcyjnym.

Tym razem nasi eksperci wspierali wspólnika „MRC BROKER” Sp. z o. o., sprzedającego 100% udziałów tej spółki na rzecz inwestora branżowego – Grupa Brokerska „Quantum” Sp. z o. o. Zakres doradztwa prawnego Grant Thornton obejmował wypracowanie umowy sprzedaży udziałów i towarzyszącej dokumentacji transakcyjnej, udział w negocjacjach oraz wsparcie w zamknięciu transakcji a także podatkowe doradztwo transakcyjne.

Przedmiot transakcji Sprzedaż 100% udziałów w kapitale zakładowym spółki pod firmą: „MRC BROKER” Sp. z. o. o.
Kupujący Grupa Brokerska „Quantum” Sp. z o. o.
Sprzedający Osoba fizyczna
Branża Usługi brokerskie w zakresie ubezpieczeń
Wartość transakcji Nieujawniona
Rola Grant Thornton Doradztwo prawne w transakcji na rzecz Sprzedającego

Realizacja transakcji przejęcia stanowi element strategii rozwoju inwestora, która pozwoli połączyć potencjały dwóch, prężnie działających na polskim rynku brokerów ubezpieczeniowych, oferujących wzajemnie uzupełniające się wachlarze usług. Dzięki nabyciu udziałów poznańskiej spółki inwestor umocnił również swoją pozycję na rynku Wielkopolski.

MRC BROKER Sp. z o. o. z siedzibą w Poznaniu specjalizuje się w działalności brokerskiej w branży ubezpieczeniowej, świadcząc usługi w szczególności na rzecz podmiotów z branży budowlanej, energetycznej i nieruchomościowej. Spółka oferuje również audyty ubezpieczeniowe, szkolenia oraz usługi w zakresie likwidacji szkód.

Grupa Brokerska „Quantum” Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi świadczy usługi brokerskie, pośrednicząc w zawieraniu umów ubezpieczenia, obejmujących różnorodne rodzaje ryzyk, m.in. dla klientów z branży farmaceutycznej, transportowej, IT oraz spożywczej.

Sprawdź także inne transakcje Grant Thornton.

 

Skorzystaj z naszych usług w zakresie: Doradztwo prawne w transakcjach (M&A)
Dowiedz się więcej