Chociaż w doradczym portfolio Grant Thornton znajduje się niejeden podmiot będący liderem w swojej branży, z dumą wspieramy także młodych i innowacyjnych przedsiębiorców nowej fali. Ogromnie cieszymy się więc, mogąc poinformować o pomyślnym zakończeniu transakcji z udziałem naszego Klienta, start-upu działającego pod firmą: ATLANTI Sp. z o.o.

 

Przedmiotem omawianej transakcji była sprzedaż części przedsiębiorstwa ATLANTI Sp. z o.o. na rzecz niemieckiej grupy RAZOR. W ramach transakcji zapewniliśmy kompletne doradztwo w sferze prawnej i podatkowej, w szczególności w zakresie wypracowania i negocjacji umowy inwestycyjnej, jak również pozostałej dokumentacji transakcyjnej.

Karol Guździoł

Radca prawny, lider zespołu doradztwa prawnego w fuzjach i przejęciach Grant Thornton Legal, zarządzający przedmiotowym projektem

W naszej doradczej praktyce transakcyjnej nie sposób znaleźć dwóch takich samych projektów – do każdego podchodzimy indywidualnie, ale i każdy wzbogaca nas o nowe budujące doświadczenie. Tym razem mieliśmy do czynienia z niezwykle nowoczesnym przedsięwzięciem handlowym i taka też była ta transakcja – bardzo dynamiczna, inspirująca i bogata w wyzwania prawne i finansowe z obszaru e-commerce, które wymagały szybkich i dedykowanych rozwiązań. Bardzo cieszymy się więc, że Klient wybrał nasze wsparcie zarówno w sferze prawnej, jak i podatkowe.

Działalność grupy RAZOR opiera się na nabywaniu biznesów opartych o handel z wykorzystaniem platformy Amazon i dalszym ich prowadzeniu. W orbicie zainteresowań zespołu z Berlina, składającego się z ekspertów posiadających ponad dziesięcioletnie doświadczenie w sprzedaży internetowej, budowaniu marki i doradztwie na rzecz przedsiębiorców, znajdują się jedynie podmioty oferujące produkty wysokiej jakości oraz cieszące się uznaniem klientów.

Przedmiot działalności prowadzonej w ramach zorganizowanej części przedsiębiorstwa naszego Klienta, która po podpisaniu umowy trafiła w ręce niemieckiego inwestora, stanowi dystrybucja akcesoriów do medytacji znanych pod marką „Present Mind” oraz oświetlenia LED opatrzonego znakiem towarowym „Sweet Ponies” za pośrednictwem platform e-commerce.

Sprawdź także inne transakcje Grant Thornton.