Grant Thornton zmienia model usług bezpieczeństwa informatycznego w Polsce. Tak nie działał jeszcze nikt.

Rynek profesjonalnych usług cybersecurity ma Polsce – w przybliżeniu – około 25 lat. Sam uczestniczyłem zresztą w jego tworzeniu, kiedy zakładałem z kolegami jeden z pierwszych w Polsce profesjonalny zespół doradczy cybersec. Dotąd – podobnie jak na wszędzie na świecie – była to usługa wyrafinowana i skomplikowana. Realizacja projektu trwała pół roku, czasem rok i kosztowała w ostatnich latach co najmniej kilkadziesiąt, a czasem nawet kilkaset tysięcy złotych i więcej. Zespół musiał najpierw przeprowadzić inwentaryzację, postawić diagnozę, dobrać narzędzia, przeprowadzić proces implementacji itd. Jednym słowem długotrwały proces, który angażował firmę w niemniejszym stopniu co doradcę.

Od kilku miesięcy, a zwłaszcza w dobie pandemii, dochodzimy w Grant Thornton do wniosku, że ten model wyczerpał się na polskim rynku. Największe korporacje procedury bezpieczeństwa mają wprowadzone, a mniejsze albo mniej świadome organizacje do takich potężnych projektów nie mają ani chęci, ani budżetów, ani ludzi, którzy mogliby od wewnątrz firmy go prowadzić. Ponadto w ostatnich latach weszliśmy do ery projektów zwinnych, w których małym wysiłkiem i kosztem osiąga się dobre rezultaty, po to żeby je doskonalić w przyszłości.

Dlatego – jako pierwsza firma doradcza w Polsce – chcemy jako Grant Thornton zrewolucjonizować sposób świadczenia tej usługi. Na świecie ten trend już się zarysowuje (również w ramach Grant Thornton w innych krajach), ale w Polsce jeszcze nikt na tę transformację się nie odważył.

Jedno jest pewne, mamy dla polskich przedsiębiorców propozycję dzięki której mogą dołączyć do grona bezpiecznych firm, nie ponosząc przy tym ogromnych inwestycji. Rozwiązujemy przy tym wiele problemów – rosnące wymagania klientów, obawa przed atakiem, wysoka cena ekspertów bezpieczeństwa.

Szczegółów na razie nie zdradzamy, bo jeszcze nad nową ofertą pracujemy. Poznacie ją w ciągu najbliższych dni. Ale obiecujemy, że będzie to coś, czego w tej branży jeszcze nie widzieliście. „Stay tuned”.

Chcesz wiedzieć więcej? Zostaw email – otrzymasz materiały w pierwszej kolejności.

Zapisując się na otrzymanie powiadomienia o nowej ofercie dot. cyberbezpieczeństwa Grant Thornton potwierdzam, że wyrażam zgodę na otrzymanie informacji handlowej od Grant Thornton Frąckowiak sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Poznaniu, za pomocą środków komunikacji elektronicznej, a zwłaszcza za pośrednictwem podanego przeze mnie adresu e-mail. Informacje o sposobach przetwarzania danych osobowych znajdziesz tutaj.