W drugiej połowie lipca 2021 r., przy wsparciu Grant Thornton, podmiot z grupy UNIFOIL, jednego z największych graczy na rynku laminowania i metalizowania na indywidualne zamówienie, nabył 100% udziałów w kapitale zakładowym spółki pod firmą: ACHILLES POLSKA Sp. z o.o., która zyskała renomę na polskim i europejskim rynku laminowania.

W ramach transakcji zapewniliśmy wsparcie w szczególności w koordynacji całego procesu, sporządzeniu wyceny, przeprowadzeniu prawnego, finansowego oraz podatkowego badania due diligence nabywanego podmiotu, strukturyzacji transakcji, wypracowaniu i wynegocjowaniu kompletnej dokumentacji transakcyjnej, a także specjalistyczne doradztwo prawne w transakcji.

Jesteśmy dumni mogąc pochwalić się, że kolejny lider w swojej branży zaszczycił nas swoim zaufaniem i postanowił wybrać w pełni kompletne doradztwo Grant Thornton przy transakcji M&A polegającej na zakupie udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością.

Przedmiot transakcji Zakup 100% udziałów w kapitale zakładowym spółki pod firmą: ACHILLES POLSKA Sp. z o.o.
Kupujący UNIFOIL E.U., LLC
Sprzedający Osoba fizyczna
Branża Produkcja opakowań
Wartość transakcji Nieujawniona
Rola Grant Thornton Kompletne doradztwo prawne, finansowe i podatkowe w transakcji na rzecz Kupującego
Korzyści z transakcji po stronie Kupującego Rozszerzenie działalności o nowe rynki oraz zwiększenie mocy produkcyjnych

UNIFOIL od ponad 40 lat pozostaje globalnym liderem w zakresie usług laminowania i metalizowania na indywidualne zamówienie. Kilkadziesiąt zdobytych nagród AMICAL (przyznawanych przez międzynarodowe stowarzyszenie przetwórców metalizowanych i laminowanych substratów) stanowi ukoronowanie wybitnych osiągnięć tej grupy na arenie międzynarodowej.

ACHILLES POLSKA działa na polskim rynku od 20 lat i przez ten czas ugruntowała swoją pozycję, o czym świadczy chociażby certyfikat wiarygodności biznesowej w kategorii najwyższej oceny stabilności firmy.

Nasz Klient będzie kontynuował działalność za pośrednictwem nabytej spółki pod nową firmą – UNIFOIL Sp. z o.o. Niezwykle cieszą nas te plany, gdyż zagraniczny inwestor, wraz ze swoim kapitałem, dostępem do zaawansowanych technologii, relacjami biznesowymi oraz know-how, jest dla rodzimego podmiotu ogromną szansą na dynamiczny rozwój.

Sprawdź także inne transakcje Grant Thornton.

Skorzystaj z naszych usług w zakresie: Fuzje i Przejęcia
Dowiedz się więcej