Czym jest strategia rozwoju przedsiębiorstwa?
Strategia Rozwoju stanowi najważniejsze narzędzie zarządzania organizacjami. Obecnie dynamicznie zmieniający się świat obliguje zarządy przedsiębiorstw do stałego myślenia o rozwoju i zmianach. Właściciele i kluczowi menedżerowie wiedzą, że trzeba stale trzymać rękę na pulsie, adaptować się do zmian w otoczeniu i doskonalić źródła i kanały zbierania i analizy informacji rynkowych – tak, aby nie przeoczyć szans i zagrożeń, które mogą znacząco zachwiać podstawami ich biznesów.
-
Kto może skorzystać ze strategii rozwoju przedsiębiorstwa?
Strategie rozwoju tworzą zarówno właściciele, zarządy grup kapitałowych, przedsiębiorstw, jak i innych organizacji, których celem jest stałe dążenie do rozwoju swojej działalności. Wysokopoziomowa strategia rozwoju stanowi podstawę dla budowania strategii funkcjonalnych i operacyjnych przez kadrę menedżerską średniego szczebla.
-
Kiedy skorzystać ze strategii rozwoju przedsiębiorstwa?
Zarządy dokonują rewizji strategicznych co 2-3 lata, co sprawia, iż niezbędne jest zapewnienie efektywności tego procesu. Tu pomaga wsparcie doświadczonego konsultanta, który znając oczekiwania, zwinnie przeprowadza zespoły przez analizę otoczenia i wnętrza organizacji oraz tworzy przestrzeń do dyskusji i oceny możliwych scenariuszy.
-
Co można zyskać dzięki strategii rozwoju przedsiębiorstwa?
To podstawa do tworzenia efektywnych planów operacyjnych we wszystkich obszarach organizacji. Stanowi narzędzie komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej – powstaje spójny i przejrzysty obraz przyszłości, z którym identyfikuje się kluczowa kadra menedżerska, a także budowany jest wizerunek pewnego i przewidywalnego partnera na rynku.
Zakres wsparcia
-
Diagnoza
Diagnoza i ocena wyzwań, jakie stoją przed organizacją oraz problemów i dysfunkcji, które blokują jej rozwój
-
Analiza otoczenia
Badanie elementów dalszego i bliższego otoczenia rynkowego.
-
Założenia strategiczne
Uzgodnienie priorytetów i założeń strategicznych.
-
Mierniki strategii
Ustanowienie celów i mierników monitorowania strategii rozwoju.
-
Model biznesowy
Budowanie nowych modeli biznesowych.
Na pewno będziemy w stanie Ci pomóc. Porozmawiajmy o Twoich potrzebach!
Proces realizacji
-
Diagnoza organizacyjna
Badanie metodą bilansu strategicznego oraz warsztaty diagnostyczne wg autorskiej metody 6BOX.
-
Analiza strategiczna
Badanie elementów dalszego i bliższego otoczenia rynkowego – identyfikacja możliwych do wykorzystania szans, a także zagrożeń, którym należy skutecznie przeciwdziałać. Dowiedz się więcej o analizie strategicznej.
-
Warsztaty budowania strategii
Uzgodnienie założeń i priorytetów strategii rozwoju, filarów, celów i inicjatyw strategicznych, zgodnie z metodą zrównoważonej karty wyników.
-
Operacjonalizacja Strategii Rozwoju
Zaprojektowanie inicjatyw strategicznych i budowanie kompetencji efektywnego zarządzania projektami.
-
Asysta Wdrożeniowa
Wsparcie w monitorowaniu i wdrażaniu strategii rozwoju – bieżąca asysta i wzmacnianie działań w zakresie zarządzania projektami strategicznymi
Badanie metodą bilansu strategicznego oraz warsztaty diagnostyczne wg autorskiej metody 6BOX.
Ponadto oferujemy szkolenia „Strategia rozwoju w pigułce” z zakresu zarządzania strategicznego, wyrównujące wiedzę i kalibrujące kluczowe pojęcia związane z budowaniem strategii rozwoju.
Czy polskie przedsiębiorstwa działają w oparciu o strategie rozwoju?
Dlaczego Grant Thornton?
Moderowanie procesu tworzenia strategii rozwoju przez zewnętrznych, doświadczonych i profesjonalnie przygotowanych doradców Grant Thornton zapewnia stworzenie odpowiedniej przestrzeni do dyskusji i uwzględnienia potrzeb kluczowych interesariuszy, zarówno najwyższej kadry menedżerów, jak i przyszłych realizatorów założeń strategicznych. Zapewniamy w ten sposób transparentność i poczucie wpływu, co wzmacnia poziom integracji i zaangażowania w realizację celów strategicznych.
-
30 lat
działalności w Polsce
-
1000+
pracowników w 7 biurach
-
2400+
zadowolonych klientów rocznie