fbpx

Treść artykułu

Wielu przedsiębiorców okresowo korzysta ze wsparcia w zakresie weryfikacji poprawności rozliczeń podatkowych. Ogłoszony stan epidemiczny nie musi być przeszkodą dla zrealizowania audytu podatkowego w sposób bezpieczny i rzetelny.

Wydłużenie terminu na złożenie zeznania CIT-8 jest szansą na ponowną i spokojną weryfikację rozliczenia CIT za 2019 r. (termin na złożenie zeznania CIT oraz termin zapłaty podatku przedłużony jest do dnia 31 maja 2020 r.) Dodatkowa analiza rozliczenia podatku CIT za 2019 rok może pozwolić na identyfikację możliwości obniżenia podstawy opodatkowania CIT w wyniku skorzystania z wszystkich dostępnych ulg i preferencji.

Zakres i korzyści z przeprowadzenia zdalnego audytu podatkowego

  1. Weryfikacja prawidłowości rozliczeń CIT za 2019 r. jeszcze przed złożeniem zeznania
  2. Analizapod kątem możliwości skorzystania z ulg i zwolnień
  3. Identyfikacja zdarzeń, które mogą rodzić wątpliwości organów podatkowych i możliwość przygotowania dokumentacji wspierającej podjęte decyzje co do kwalifikacji podatkowej
  4. Praktyczne rekomendacje co do sposobu postępowania
  5. Bezpieczeństwo dokonywanych transakcji
  6. Możliwość rozszerzenia Audytu również na zagadnienia z zakresu innych podatników, np. VAT,  PIT, podatek od nieruchomości

Przeprowadzamy zdalny audyt podatkowy mimo COVID-19

Analizy prowadzimy zdalnie w oparciu o udostępnione elektronicznie dane. Wszystkie dane pozostają bezpieczne. Dokumentacja może być zabezpieczona hasłem lub przesłana na bezpieczną i zarządzaną przez Grant Thornton przestrzeń w chmurze (Portal Klienta GT).

Korzystamy z rozwiązań Microsoft Teams co pozwala nam na prowadzenie wideokonferencji z kilkoma osobami na raz niezależnie od stosowanego oprogramowania (wystarczy kliknąć w przesłany przez nas link, by prowadzić rozmowy online).

Skontaktuj się z nami, by sprawnie przeprowadzić zdalny audyt podatkowy.

Inne artykuły z kategorii: Koronawirus – usługi pomocowe Zobacz wszystkie

Najczęściej czytane