W ostatnich miesiącach zespół naszej kancelarii prawnej miał zaszczyt i przyjemność wspierać WAREMA Renkhoff SE przy wypracowaniu i wynegocjowaniu dokumentacji transakcyjnej, na podstawie której nasz mocodawca nabył 100% udziałów w Anwis Sp. z o.o. Podpisanie dokumentacji transakcyjnej poprzedzone zostało przeprowadzeniem przez Grant Thornton due diligence przedmiotu transakcji w obszarze prawnym, podatkowym i finansowym.

Jak podkreśla Angelique Renkhoff-Mücke, Prezes Zarządu WAREMA: „Przejęcie Anwis jest częścią naszej międzynarodowej strategii.” Poprzez przejęcie Anwis, WAREMA będzie mogła kontynuować swój globalny rozwój oraz dostarczanie wysokiej jakości produktów. Anwis stanie się częścią grupy jako niezależna spółka w ramach sektora Sun & Living Spaces, pozostając oddzielną marką, która będzie umacniać pozycję rynkową w Europie Wschodniej.

Oznacza to, iż WAREMA oraz Anwis będą działać od siebie niezależnie. WAREMA będzie natomiast wspierać międzynarodowy rozwój Anwis, wykorzystując silne relacje z klientami oraz nowatorską technologię.

W następstwie przejęcia, WAREMA dysponuje obecnie czterema markami w ramach sektora Sun & Living Spaces (poza główną marką WAREMA): Caravita, Exterra, Wings Professional oraz Anwis. W ramach zróżnicowanego portfolio znajduje się szereg usług, począwszy od ochrony przeciwsłonecznej i ochrony przed warunkami atmosferycznymi, aż do wystroju wnętrz.

Sprawdź nasze usługi w zakresie: Fuzje i Przejęcia
Dowiedz się więcej
Karol Guździoł

Radca prawny, lider zespołu doradztwa prawnego w fuzjach i przejęciach Grant Thornton Legal, zarządzający przedmiotowym projektem

Kolejna wyjątkowa transakcja trafia właśnie do naszego doradczego dossier, napawając nas radością. W szczególności cieszy nas zaufanie, którym obdarzył nas niemiecki potentat rozwiązań z zakresu zarządzania światłem słonecznym, realizujący swe ambicje dynamicznego globalnego rozwoju. Dzięki temu bowiem po raz kolejny już w bieżącym roku mogliśmy wziąć udział w istotnej przemianie rzeczywistości, zapewniając kompleksowe wsparcie transakcyjne w międzynarodowej transakcji poprzez uzupełnienie standardowego transakcyjnego doradztwa prawnego o kompetencje naszych ekspertów podatkowych i finansowych.

WAREMA jest europejskim liderem w dziedzinie rozwiązań z zakresu zarządzania światłem słonecznym. Siedziba spółki mieści się w Marktheidenfeld w Dolnej Frankonii (Niemcy). WAREMA to spółka dominująca w odniesieniu do szerokiego grona spółek podzielonych na sektory: Sun & Living Spaces oraz Plastics & Engineering. Spółka założona w 1955 r. przez Hansa-Wilhelma Renkhoffa i Karla-Friedricha Wagnera zatrudnia obecnie ponad 3.800 pracowników na całym świecie. W 2018 r. wartość sprzedaży wyniosła ponad 500 milionów euro.

Anwis, założony w 1979 r., jest polskim producentem wewnętrznych i zewnętrznych systemów osłon przeciwsłonecznych. Spółka z siedzibą we Włocławku zatrudnia około 470 osób, a wartość jej sprzedaży w 2018 r. wyniosła 32.6 milionów euro.

Sprawdź także inne transakcje Grant Thornton.