Z radością informujemy o podpisaniu warunkowej umowy sprzedaży InterKadra i Grupa IK (dalej łącznie zwane InterKadra lub Grupa) na rzecz Synergie, która miała miejsce 27 września 2022 roku.

W ramach transakcji zespół M&A Grant Thornton pełnił rolę wyłącznego doradcy właścicieli InterKadra, zapewniając kompleksowe i multidyscyplinarne wsparcie w obszarze finansowym i prawnym. Nasi specjaliści przeprowadzili sprzedających i Grupę przez wszystkie etapy procesu transakcyjnego, obejmujące między innymi przygotowanie materiałów informacyjnych o InterKadra, identyfikację i kontakt z potencjalnymi inwestorami, negocjacje ofert wstępnych, wsparcie w due diligence Grupy, sporządzenie kompletu dokumentacji transakcyjnej oraz negocjacje aspektów finansowo-biznesowych i prawnych transakcji.

InterKadra jest jednym z liderów w branży pracy tymczasowej na polskim rynku i posiada sieć 16 oddziałów w kluczowych regionach kraju. Grupa świadczy również usługi pracy tymczasowej dla wielu klientów w Europie Zachodniej oraz usługi opieki domowej osób starszych w Niemczech. Grupa generuje ok. 250 mln PLN przychodów i ok. 15 mln PLN EBITDA. InterKadra jest również wyłącznym właścicielem IK France SARL. Dzięki transakcji InterKadra pozyskała inwestora strategicznego, z którym będzie się dalej rozwijać.

Synergie to międzynarodowa grupa świadcząca firmom i instytucjom usługi zarządzania zasobami ludzkimi i rozwoju: rekrutację, pracę tymczasową, szkolenia i doradztwo. Zajmując piąte miejsce wśród liderów branży w Europie, Synergie zatrudnia ponad 4600 pracowników w całej Francji i w 17 krajach za granicą. Synergie aktywnie rozwija się w Europie, zaznaczając swoją obecność na największym rynku wschodnioeuropejskim i wzmacniając swoje możliwości pozyskiwania pracowników.

Sprawdź także inne transakcje Grant Thornton.