Z radością informujemy, że 25 lipca 2022 r. doszło do zamknięcia transakcji sprzedaży 100% udziałów spółki Tele Haus Serwis Sp. z o.o. na rzecz Grupy Vinci.

W ramach transakcji zespół M&A Grant Thornton pełnił rolę wyłącznego doradcy transakcyjnego T-Mobile Polska, zapewniając kompleksowe i multidyscyplinarne wsparcie w obszarze finansowym i prawnym. Nasi specjaliści przeprowadzili sprzedającego i spółkę przez wszystkie etapy procesu transakcyjnego, obejmujące między innymi przygotowanie materiałów informacyjnych o spółce, identyfikację i kontakt z potencjalnymi inwestorami, negocjacje ofert wstępnych i wsparcie w due diligence spółki, sporządzenie kompletu dokumentacji transakcyjnej oraz negocjacje aspektów finansowo-biznesowych i prawnych transakcji.

EFEKTY TRANSAKCJI

Dzięki zrealizowanej transakcji Grupa Vinci wzmocni swoją pozycję na polskim rynku budowy i utrzymania infrastruktury światłowodowej. Dla Tele Haus Serwis transakcja oznacza pozyskanie międzynarodowego partnera, który będzie wspierał spółkę w realizacji jej strategii rozwojowej oraz umożliwi jej dalszą ekspansję. Dla T-Mobile Polska realizacja transakcji oznacza realizację strategii związanej ze sprzedażą biznesu, który nie stanowił podstawowej działalności operacyjnej Grupy i koncentrację na kluczowych obszarach działalności.

Tele Haus Serwis specjalizuje się w budowie i utrzymaniu infrastruktury światłowodowej i posiada kilkunastoletnie doświadczenie w realizacji prac na rynku w Polsce.

Grupa Vinci jest światowym liderem w dziedzinie energetyki i budownictwa, działającym w blisko 120 krajach i generującym prawie 50 mld euro przychodów rocznie.

Sprawdź także inne transakcje Grant Thornton.