Z przyjemnością informujemy, że zespół M&A Grant Thornton doradzał Właścicielom Perfectdoor w ramach transakcji sprzedaży spółki na rzecz funduszu private equity TEP Capital.

Perfectdoor to wiodący polski producent drzwi wewnętrznych i ościeżnic. Grupa posiada zakład produkcyjny z nowoczesnym parkiem maszynowym w Kunowie. W 2021 sprzedaż Grupy osiągnęła poziom 150 mln zł.

TEP Capital to fundusz private equity, który powstał na początku 2020 roku, a jego głównym inwestorem jest potentat europejskiej branży budowlanej Eckhardt Thomas, właściciel Thomas Gruppe.

Od momentu zamknięcia transakcji w październiku 2022 r. Perfectdoor pomyślnie przechodzi przez kolejne etapy restrukturyzacji. Zredefiniowano strategiczne priorytety oraz przeprowadzono sprzedaż nieoperacyjnych aktywów trwałych. Ostatnim sukcesem jest konsensus w sprawie długoterminowej struktury finansowania przedsiębiorstwa z bankiem finansującym. Osiągnięte rezultaty sprawiają, że interesariusze optymistycznie patrzą na przyszłość rozwoju Grupy.

Sprawdź inne transakcje Grant Thornton

Skorzystaj z naszych usług z zakresu: Fuzje i przejęcia
Dowiedz się więcej