Dziennik Rzeczpospolita już po raz dwunasty przyznał nagrody dla najlepszych firm doradztwa podatkowego w Polsce. W tegorocznej edycji rankingu Grant Thornton został wyróżniony w trzech kategoriach: zaangażowanie w tworzenie dobrego prawa podatkowego, najlepsze strony internetowe oraz działalność w dziedzinie edukacji podatkowej.

W kategorii dobre prawo podatkowe Grant Thornton zajął drugie miejsce. Nasza firma została doceniona za branie udziału – za pośrednictwem Konfederacji Lewiatan – w konsultacjach społecznych wielu projektów ustaw podatkowych. Zauważone też zostało zaangażowanie Arkadiusza Łagowskiego, doradcy podatkowego w Grant Thornton oraz wiceprzewodniczącego Grupy VAT Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan, który uczestniczył w pracach zespołu do spraw kodeksu należytej staranności VAT oraz reprezentował Konfederację Lewiatan w posiedzeniach komisji sejmowych zajmującymi się projektami ustaw podatkowych, m.in. dotyczących podzielonej płatności VAT (split payment) oraz odwrotnemu obciążeniu VAT w budownictwie.

Grant Thornton zajął też trzecie miejsce w kategorii najlepsze strony internetowe firm doradztwa podatkowego. Członkowie kapituły przy ocenie stron internetowych brali pod uwagę takie elementy jak: treść, szata graficzna, komunikacja marketingowa, dostępność i szybkość działania, przedstawienie zespołu, animacje i zdjęcia oraz dopracowanie szczegółów. Liczyła się też dostępność stron dla osób niepełnosprawnych.

Nasza firma dostała też dodatkowe wyróżnienie za działalność na rzecz edukacji podatkowej. Aktywność Grant Thornton przez ostatni rok na tym polu również zwróciła uwagę kapituły, a wśród przykładów takich działań wskazano raport Podatki w Polsce, czyli 12 liczb, które pokazują, jak polscy przedsiębiorcy zmagają się z przepisami podatkowymi”. Raport pokazuje, jak nieprzyjazny i kłopotliwy jest dla przedsiębiorców system podatkowy w Polsce. W raporcie znalazły się tam rekomendacje, co powinno zostać zmienione, by poprawić warunki prowadzenia biznesu.