fbpx

GrantThornton

Grant Thornton 4. audytorem na GPW

Treść artykułu

Firma Grant Thornton kolejny rok z rzędu umacnia swoją pozycję w Rankingu audytorów prowadzonym przez redakcje „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”. Zajęliśmy 5. pozycję w głównym zestawieniu i awansowaliśmy na 4. w kategorii audytorów spółek z GPW.

Według najnowszej, 21. edycji rankingu, firma Grant Thornton utrzymała wysokie pozycje we wszystkich najważniejszych kategoriach. W głównym zestawieniu, czyli najlepszych firm audytorskich, zajęła 5. miejsce, a w kategorii audytorów badających spółki giełdowe – 4. Jest też 5. największą firmą audytorsko-doradczą pod względem zatrudnienia.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje awans w kategorii audytorów spółek publicznych. Tegoroczne 4. miejsce (ex aequo z Deloitte), jest najwyższe w historii i oznacza skok aż o dwie pozycje w stosunku do zeszłego roku. Według danych zebranych przez „Parkiet”, Grant Thornton zajmuje też 2. miejsce na rynku pod względem liczby badanych spółek, świadcząc usługi audytu dla 10,2% podmiotów notowanych na GPW.

Sprawdź Audyt Grant Thornton

Powyższe wyniki wpisują się w trwający już od kilku lat trend silnego rozwoju Grant Thornton na polskim rynku. W 2021 roku przychody ogółem firmy wyniosły 128,3 mln zł, co oznacza wzrost o 15 proc. Jest to 7. rok z rzędu z dwucyfrową dynamiką, a łącznie przez ten czasu przychody zwiększyły się o 227%. Zatrudniamy już ponad 800 osób w ośmiu biurach w całej Polsce.

Jan Letkiewicz

Wiceprezes, Partner zarządzający, Audyt

Ostatnie dwa lata to nie jest łatwy czas dla audytorów. Pandemia i wywołane nią lockdowny, przejście na pracę zdalną, a teraz wysoka inflacja i wojna na Ukrainie – wszystko to sprawia, że badanie sprawozdań finansowych stało się dużym wyzwaniem. Dlatego tym bardziej cieszy nas fakt, że w tym trudnym otoczeniu udaje nam się umacniać pozycję na rynku. Rośnie we mnie wdzięczność i szacunek dla naszego zespołu, który tego dokonał. Dziękuję Wam!

Najczęściej czytane