Z radością informujemy, że zespół Grant Thornton pełnił rolę wyłącznego doradcy transakcyjnego właścicieli Hadepol Flexo w procesie sprzedaży 80% udziałów spółki na rzecz Coveris, austriackiej spółki opakowaniowej z portfela funduszu Sun Capital Partners. Dotychczasowi właściciele Hadepol Flexo pozostają 20% udziałowcami i będą zaangażowani w dalszy rozwój Spółki w Grupie Coveris.

W ramach transakcji zapewniliśmy kompleksowe i multidyscyplinarne wsparcie w obszarze finansowym, prawnym oraz podatkowym. Przeprowadziliśmy sprzedających i Spółkę przez wszystkie etapy procesu transakcyjnego, obejmujące między innymi przygotowanie materiałów informacyjnych o Hadepol Flexo, identyfikację i kontakt z potencjalnymi inwestorami, negocjacje ofert wstępnych, wsparcie w due diligence oraz negocjacje aspektów finansowo-biznesowych, podatkowych i prawnych transakcji, w tym wypracowanie umowy sprzedaży udziałów i pozostałej dokumentacji transakcyjnej.

“Branża opakowaniowa od wielu lat jest w procesie konsolidacji w różnych segmentach, czego dowodem są systematycznie pojawiające się na rynku informacje o kolejnych transakcjach. Hadepol Flexo również był na radarach inwestorów od kilku ostatnich lat. W tym czasie jednak dotychczasowi właściciele sumiennie realizowali obraną strategię rozwoju poprawiając wynik EBITDA z około 5,5 mln PLN w 2018 roku do około 18,5 mln PLN w 2023 roku. Spółka nadal posiada znaczący potencjał wzrostowy, dlatego rodzina Gumowskich pozostaje w Spółce jako udziałowiec mniejszościowy w celu dalszego rozwoju biznesu w Grupie Coveris. Bardzo cieszymy się, że mieliśmy przywilej współpracować z właścicielami Hadepol Flexo w tak ważnym dla nich przedsięwzięciu”.

Hadepol Flexo jest wiodącym producentem opakowań foliowych i papierowych w Polsce, specjalizującym się w produkcji opakowań z nadrukiem indywidualnym klienta na folii polipropylenowej, polietylenowej oraz papierze głównie dla piekarni, cukierni, zakładów mięsnych i sieci sklepów. Spółka działa w dwóch zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w Rypinie i zatrudnia ponad 160 osób.

Coveris to wiodący europejski producent opakowań, należący do funduszu Sun Capital Partners. Produkuje elastyczne rozwiązania opakowaniowe dla niektórych z najbardziej szanowanych marek na świecie, tworząc szeroki zakres produktów – od żywności po karmę dla zwierząt, artykuły medyczne po produkty przemysłowe i rolnicze. Z siedzibą w Wiedniu, Grupa Coveris ma 29 zakładów w regionie EMEA, z ogólną liczbą pracowników wynoszącą 4000 osób.

Skorzystaj z naszych usług z zakresu Fuzje i Przejęcia
Dowiedz się więcej