Z radością informujemy, że zespół M&A Grant Thornton wspierał właścicieli Alvo Medical w złożonej transakcji polegającej na sprzedaży udziałów spółki przez rodzinę Olszewskich na rzecz BHM Medical Technology oraz na konwersji pozostałych udziałów rodziny Olszewskich w Alvo Medical na mniejszościowy pakiet udziałów w BHM Medical Technology.

W ramach transakcji, zespół M&A Grant Thornton pełnił rolę wyłącznego doradcy rodziny Olszewskich, dostarczając kompleksowe wsparcie w obszarze finansowym i prawnym oraz przeprowadzając rodzinę Olszewskich przez poszczególne etapy procesu negocjacji parametrów finansowych i prawnych aż do zamknięcia transakcji.

Alvo Medical jest projektantem i producentem innowacyjnych rozwiązań dla bloków i sal operacyjnych oraz oddziałów intensywnej terapii. Spółka wyposaża specjalistyczne pracownie zabiegowe i oddziały szpitalne w sprzęt i higieniczną zabudowę modułową.

BHM Medical Technology jest częścią Grupy BHM, czeskiej spółki private equity. Inwestycja w Alvo Medical jest istotnym elementem strategii budowy grupy z sektora MedTech, w której znajdują się już przejęte w 2023 roku spółki – Famed Żywiec oraz medifa.

Sprawdź także inne transakcje Grant Thornton.

Skorzystaj z naszych usług z zakresu: Fuzje i przejęcia
Dowiedz się więcej