Firma PZU wprowadziła do swojej oferty polisę ubezpieczeniową, chroniącą małe i średnie firmy przed skutkami cyberataków. Jej klienci w razie incydentu będą mogli liczyć na wsparcie Grant Thornton.

Aby chronić przedsiębiorców PZU, największa w Polsce firma ubezpieczeniowa, jako jedna z pierwszych w kraju wprowadziła ubezpieczenie od ryzyka cybernetycznego i związanego z RODO. W związku z obecną pandemią koronawirusa, gdy wiele firm w Polsce przeszło w tryb pracy zdalnej, liczba cyberataków znacząco wzrosła, dlatego PZU rozszerzył ofertę pakietu ochrony dla małych i średnich firm o polisę PZU Cyber.

Mamy przyjemność poinformować, że Grant Thornton został partnerem biznesowym PZU w tym zakresie. Nasi specjaliści do spraw cyberbezpieczeństwa, funkcjonujący w ramach zespołu Digital Drive, będą wspierać ubezpieczone w PZU przedsiębiorstwa w razie incydentu włamania lub wycieku danych.

Radosław Kaczorek

Partner, Digital Drive, Zespół cyberbezpieczeństwa

Cieszymy się, że temat bezpieczeństwa teleinformatycznego dociera do coraz większej grupy przedsiębiorców w Polsce i że coraz lepiej zdają sobie oni sprawę z tego, na jak duże ryzyko są narażeni oraz jak ważne jest budowanie systemu ochrony przed tym ryzykiem. Polisa chroniąca przed skutkami cyberataku z pewnością może być ważnym elementem tworzenia takiego systemu w firmie.

Grant Thornton w ramach współpracy z PZU będzie reagował na incydenty wśród ubezpieczonych firm poprzez podjęcie natychmiastowej reakcji na zgłoszenie incydentu bezpieczeństwa, ocenę jego natury i skutków oraz uruchomienie w porozumieniu z ubezpieczycielem działań niezbędnych do odzyskania sprawności firmy po ataku hakerów lub wycieku danych. Takie rozwiązanie stwarza dla wielu polskich firm doskonałe warunki do zabezpieczenia się przed masowymi atakami w cyberprzestrzeni, przed którymi trudno się uchronić nie inwestując ogromnych środków w zabezpieczenia.

Warto przy tym wspomnieć, że przedsiębiorcy, którzy wdrożyli przemyślany system ochrony przed cybezagrożeniami, mogą liczyć na przychylną wycenę ubezpieczenia przed zagrożeniami. Grant Thornton wspiera polskich przedsiębiorców zarówno na etapie projektowania i wdrożenia zabezpieczeń, jak i reagowania na incydenty. Pozwala to istotnie ograniczyć ryzyko negatywnych skutków cyberzagrożeń dla firmy.

Jak chronić przedsiębiorstwo w trakcie pracy zdalnej? Czytaj TUTAJ:.

Radosław Kaczorek był również gościem programu „Zdolni Zdalni”, w którym tłumaczył dlaczego szczególnie w dobie pandemii powinniśmy „mniej ufać” naszym kontrahentom z uwagi na większe zagrożenie cyberatakami. Oglądaj na You Tube.

Czytaj również o tym Jak bezpiecznie prowadzić wideokonferencje?