Umocniliśmy swoją pozycję na rynku – wynika z najnowszej edycji Rankingu Audytorów dzienników „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”.

Miło jest nam poinformować, że firma Grant Thornton utrzymała miejsce w czołówce największych firm audytorsko-doradczych w Polsce w 2019 roku. Jak wynika z danych zebranych przez dzienniki „Rzeczpospolita” i „Parkiet”, z przychodami na poziomie 90,9 mln zł znaleźliśmy się wśród pięciu największych podmiotów w branży.

Tomasz Wróblewski

Partner zarządzający, CEO Grant Thornton w Polsce

Bardzo cieszymy się z tego sukcesu. To wynik ciężkiej pracy naszego niezwykłego zespołu. Chcieliśmy dedykować ten sukces wszystkim, którzy toczą teraz ciężką walkę o przetrwanie. Pracujemy bez wytchnienia, aby w miarę możliwości wspierać naszych Klientów w tym trudnym czasie.

W XIX edycji „Rankingu audytorów” Grant Thornton zajął także dwie wysokie pozycje w innych istotnych zestawieniach:

  • VI miejsce w Rankingu Najlepszych Firm Audytorskich (ranking główny; pozycja bez zmian),
  • VI miejsce w kategorii Najlepsza Firma Audytorska Spółek Giełdowych (awans z miejsca VII).

Wysokie pozycje w rankingu to skutek dynamicznego rozwoju Departamentu Audytu w Grant Thornton. W minionym roku przebadaliśmy pod kątem rewizji finansowej 567 podmiotów (50 więcej niż rok wcześniej), w tym 36 spółek notowanych na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, m.in. największą obecnie spółkę pod względem kapitalizacji – CD Projekt.

Jan Letkiewicz

partner zarządzający Departamentem Audytu, wiceprezes Grant Thornton

Ostatnie lata to okres silnej ekspansji Grant Thornton na rynku audytu w Polsce. Nie da się ukryć, że w pewnym stopniu sprzyjały nam zmiany regulacyjne, ale każdą okazję trzeba jeszcze umieć wykorzystać, a my – dzięki znakomitemu zespołowi – zdołaliśmy to z sukcesem zrobić. Oczywiście najbliższy okres z powodu obecnego kryzysu nie będzie łatwy, ale mając tak zaangażowany i dobrze zorganizowany zespół jestem dobrej myśli odnośnie przyszłości.

Dynamicznie rośniemy też jako cała firma, z uwzględnieniem innych segmentów usług, zwłaszcza usług doradczych, outsourcingowych i cyfrowych.

Łączne przychody na poziomie 90,9 mln zł oznaczają wzrost rok do roku o 18 proc. Jest to czwarty rok z rzędu z dwucyfrowym wzrostem przychodów, a trzeci z rzędu zbliżony do 20 proc. Łącznie przez ostatnie cztery lata powiększyliśmy przychody o ponad 90 proc., co jest wynikiem kilkakrotnie wyższym niż dynamika całej branży.