Eksperci Grant Thornton doradzali spółce Bracia Sadownicy Sp. z o.o. w transakcji połączenia z Victoria Cymes Sp. z o.o., a także Syntaxis Capital (funduszowi dłużnemu inwestującemu w małe i średnie przedsiębiorstwa w regionie CEE) będącemu nieodłączną częścią tej transakcji.

Zespół Grant Thornton, w składzie: Katarzyna Buda, Zenon Wawryszko, Dominika Ryngwelska, Aleksandra Kotlińska, Dawid Kościółek oraz Patryk Florczyński wspierał Braci Sadowników oraz Syntaxis Capital w zakresie due diligence finansowego oraz doradztwa biznesowego, a Katarzyna Ciesielska oraz Dariusz Gałązka, w zakresie due diligence podatkowego. Nasi eksperci świadczyli także usługi doradztwa transakcyjnego przy SPA (Sale and Purchase Agreement) oraz negocjacji parametrów finansowych transakcji.

Bracia Sadownicy to spółka działająca na rynku sadowniczym oraz przetwórstwa owoców i warzyw zlokalizowana w Śmiłowicach. Firma oferuje szeroką game produktów na baize jabłek: soki, musy oraz napoje.

Victoria Cymes działa na polskim rynku od 1981 r. z siedzibą w Wałczu. Firma zatrudnia około 160 pracowników i około 140 współpracowników. Sztandarowym produktem firmy są świeże soki marchwiowe, marchwiowo-selerowe oraz jabłkowe Cymes.

Celem biznesowym powstałej Grupy jest podwojenie obrotu w ciągu trzech lat (w bieżącym roku estymowane jest około 200 mln zł przychodów) oraz zbudowanie jednej z najsilniejszych i najbardziej sprawnych bezpośrednich dystrybucji produktów świeżych w Polsce. Strategia portfelowa zakłada pozostawienie obecnych marek Bracia Sadownicy i Victoria Cymes, jak również powstanie nowej marki, pozwalającej na wejście w nowe kategorie produktowe, w których spółki zamierzają się rozwijać. Połączenie pozwoli firmie umocnić pozycję rynkową w kategorii soków, nektarów i napojów i znaleźć się na podium wśród trzech największych producentów soków w Polsce.

Sprawdź inne transakcje Grant Thornton

Skorzystaj z naszych usług z zakresu: Due diligence finansowe i podatkowe
Dowiedz się więcej