Ruszyła kolejna, już XV edycja Konkursu o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości organizowanego corocznie wspólnie przez Prezydenta Miasta Poznania i Starostę Poznańskiego. Konkurs adresowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorców oraz startupów z Poznania i Powiatu Poznańskiego.

Głównym celem Konkursu jest pomoc wyróżniającym się przedsiębiorstwom w budowaniu trwałej pozycji na rynku, poprzez stwarzanie możliwości prezentowania ich oferty szerokiemu gronu partnerów i potencjalnych klientów oraz promocja i upowszechnianie przykładów udanych wdrożeń innowacyjnych produktów, usług lub technologii.

Laureatów Konkursu wybiera Kapituła Konkursu we współpracy z Partnerem Merytorycznym. Partnerem Merytorycznym Konkursu od ponad 10 lat była firma F5 Konsulting. W związku z połączeniem zespołów doradztwa biznesowego i finansowego, które miało miejsce we wrześniu 2017 roku, rolę Partnera Merytorycznego Konkursu będzie pełniła od obecnej edycji firma Grant Thornton.

Przedsiębiorstwa zgłoszone do konkursu będą oceniane przez pryzmat 20 zróżnicowanych kryteriów obejmujących m.in. osiągnięte wyniki finansowe, rentowność działalności, dynamikę rozwoju, poniesione nakłady inwestycyjne, wprowadzone na rynek nowe produkty (usługi, technologie), politykę zarządzania potencjałem ludzkim, tworzenie nowych miejsc pracy, wspieranie inicjatyw na rzecz społeczności lokalnej.

 

Natomiast w kategorii Start-up brane będą pod uwagę m.in. wypracowany przez pomysłodawców model biznesowy, zaawansowanie wdrożenia projektu, adekwatność i komplementarność kompetencji zespołu, funkcjonalność i innowacyjność produktu/usługi, kanały dotarcia do klienta.

Zadaniem Grant Thornton będzie dokonanie oceny zgłoszeń uczestników oraz przedstawienie członkom Kapituły Konkursu rekomendacji ze wskazaniem finalistów w czterech kategoriach: średnie przedsiębiorstwo, małe przedsiębiorstwo, mikroprzedsiębiorstwo i Start-up.

Jest to jeden z nielicznych organizowanych Konkursów, w którym udział jest całkowicie bezpłatny, a na laureatów czekają atrakcyjne nagrody o łącznej wartości przekraczającej 150.000 zł.

Zgłoszenia do udziału w Konkursie można składać do dnia 28 lutego 2018 roku. Uroczysta Gala Finałowa Konkursu, podczas której zostaną rozdane tytuły i nagrody, odbędzie się w kwietniu 2018 roku w ramach Dni Przedsiębiorczości Miasta Poznania.

Formularz zgłoszeniowy, warunki udziału oraz dokumentacja konkursowa zamieszczone są TUTAJ lub  TUTAJ