Lafarge w Polsce, producent cementu, podpisał warunkową umowę przejęcia firmy Izolbet, specjalizującej się w chemii budowlanej, suchych zaprawach i systemach izolacyjnych. To kolejna transakcja wspierana przez Grant Thornton zamknięta w ostatnim czasie.

Miło nam poinformować, że nasz Klient, firma Lafarge w Polsce, lider produkcji cementu, przejmie 100 proc. udziałów w firmie Izolbet – znaczącego gracza na rynku suchych zapraw i systemów izolacji w Polsce, którego roczna sprzedaż sięga 150 mln zł. Akwizycja umożliwi Lafarge rozwój na trzech kluczowych rynkach – renowacji, izolacji termicznej niezbędnej do poprawy efektywności energetycznej budynków oraz wykończenia budynków.

Grant Thornton wspierał Lafarge w trzech kwestiach:

  • przeprowadziliśmy due diligence finansowe nabywanego podmiotu – liderem był Zenon Wawryszko, biegły rewident, senior menedżer w zespole financial due diligence,
  • przeprowadziliśmy due diligence podatkowe – liderem była Katarzyna Ciesielska, doradca podatkowy, partner w zespole doradztwa podatkowego, lider zespołu tax due diligence
  • wsparliśmy w procesie negocjacji zapisów umowy nabycia udziałów – liderem był Dariusz Gałązka, biegły rewident, partner, lider zespołu doradztwa podatkowego i due diligence.
Sprawdź nasze usługi w zakresie: Due Diligance finansowe i podatkowe
Dowiedz się więcej

Lafarge działa w Polsce od 1995 roku. Obecnie w niemal 50 zakładach zatrudnia blisko 1500 pracowników. Specjalizuje się w produkcji materiałów budowlanych, głównie cementu, kruszyw i betonu. Jest częścią Grupy Holcim, globalnego lidera branży.

Izolbet posiada cztery zakłady produkcyjne w Budzynie, Gostyninie, Kleszczowie i Chmielowie zatrudniając blisko 170 osób. Produkty firmy dostępne są na terenie całego kraju poprzez sieć hurtowni, składów i sklepów budowlanych.

Sprawdź także inne transakcje Grant Thornton.