Miło nam poinformować o kolejnej transakcji, w której mieliśmy przyjemność uczestniczyć – spółka Metrolog pozyskała z naszym wsparciem inwestora strategicznego. Grant Thornton pełnił rolę doradcy transakcyjnego oraz prawnego wspólników spółki Metrolog.

Firma Metrolog należy do wiodących producentów kompaktowych węzłów cieplnych na rynku polskim, oferuje kompleksową realizację inwestycji z zakresu energetyki cieplnej, a także budowy systemów uzdatniania wody. W wyniku przeprowadzonej transakcji 100% udziałów spółki znalazło się w posiadaniu jednego z największych przedsiębiorstw energetycznych w Europie – Grupy CEZ. Czeski inwestor z siedzibą w Pradze jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2006 roku.

Sprawdź także inne transakcje Grant Thornton.

Inwestycja jest jednym z kroków na drodze realizacji strategii rozwoju Grupy CEZ w Polsce. W wyniku transakcji spółka Metrolog pozyskała międzynarodowego partnera, który umożliwi zwiększenie jej potencjału oraz będzie stanowiła zapewne bodziec do dalszego rozwoju. Szerzej o transakcji pisze „Parkiet” w artykule: CEZ kupuje firmę Metrolog 

Sprawdź naszą usługę w zakresie: Fuzje i Przejęcia