fbpx

GrantThornton

Metrolog pozyskuje inwestora strategicznego – kolejna udana transakcja Grant Thornton

Treść artykułu

Miło nam poinformować o kolejnej transakcji, w której mieliśmy przyjemność uczestniczyć – spółka Metrolog pozyskała z naszym wsparciem inwestora strategicznego. Grant Thornton pełnił rolę doradcy transakcyjnego oraz prawnego wspólników spółki Metrolog. Finalizacja transakcji jest uzależniona od zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Firma Metrolog należy do wiodących producentów kompaktowych węzłów cieplnych na rynku polskim, oferuje kompleksową realizację inwestycji z zakresu energetyki cieplnej, a także budowy systemów uzdatniania wody. W wyniku przeprowadzonej transakcji 100% udziałów spółki znalazło się w posiadaniu jednego z największych przedsiębiorstw energetycznych w Europie – Grupy CEZ. Czeski inwestor z siedzibą w Pradze jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2006 roku.

Inwestycja jest jednym z kroków na drodze realizacji strategii rozwoju Grupy CEZ w Polsce. W wyniku transakcji spółka Metrolog pozyskała międzynarodowego partnera, który umożliwi zwiększenie jej potencjału oraz będzie stanowiła zapewne bodziec do dalszego rozwoju. Szerzej o transakcji pisze „Parkiet” w artykule: CEZ kupuje firmę Metrolog   

Sprawdź Fuzje i Przejęcia Grant Thornton

Najczęściej czytane