Ogłoszono laureatów German Design Award 2018. Wśród nich jest polski akcent – start-up Wingu, którego stronę graficzną przygotowywała należąca do grupy Grant Thornton w Polsce firma EDISONDA z Krakowa.

Nagroda German Desing Award przyznawana jest przez German Design Council, a jej inicjatorem było w 1992 roku Ministerstwo Gospodarki i Energii Niemiec. W tegorocznej edycji nagrody zgłoszono ponad 5 tys. projektów. Plebiscyt ma na celu promowanie najlepszych projektów, które są tworzone i rozwijane za naszą zachodnią granicą.

Nagrodę w kategorii Excellent Communications Design zdobył niemiecki, ale rozwijany w dużej części w Polsce, start-up Wingu. Jest to platforma typu „Internet of thing”, która – dzięki swojej technologii – umożliwia komunikację pomiędzy przedmiotami a ich użytkownikami. Specjalne urządzenie (beacon), aplikacja oraz platforma on-line pozwala na łatwe i intuicyjne przekazywanie informacji między przedmiotem, a użytkownikiem.  Z rozwiązania oferowanego przez Wingu skorzystali już między innymi Lego, producent zabawek, Vatenfall, jedna z wiodących, niemieckich sieci energetycznych czy producenci samochodów.

Nagroda German Design Award 2018 dla Wingu to zasługa głównie odpowiadających za warstwę wizualną i funkcjonalną startupu Karoliny Źrebiec i Kuby Kuleszy z biura projektowo-badawczego EDISONDA z Krakowa, będącego częścią grupy Grant Thornton w Polsce. EDISONDA od samego początku wspiera Wingu w zakresie strategii User Experience, czyli przystosowania aplikacji i urządzeń do potrzeb i zachowań użytkownika. Więcej o projekcie przeczytasz na stronie www.edisonda.pl/wingu. German Design Award to kolejne międzynarodowe wyróżnienie dla projektu rozwijanego w studiu EDISONDA. W 2015 roku stworzony przez firmę intranet dla firmy Tauron znalazł się w gronie 10 najlepszych systemów na świecie wyróżnionych przez Nielsen Norman Group.

EDISONDA to jedno z największych i najbardziej rozpoznawalnych na polskim rynku biur projektowo-badawczych specjalizujących się w obszarze User Experience (UX). Firma działa na rynku od 8 lat, współtworzyła m.in. system bankowości elektronicznej ING Banku Śląskiego, a także realizowała projekty dla takich firm jak ABB, Allianz, Auchan, Danone, Renault czy Visa. Od września 2018 r. jest częścią grupy kapitałowej firm audytorsko-doradczych Grant Thornton w Polsce.