Najlepsze firmy w regionie ponownie mogą ubiegać się prestiżowy tytuł „Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości”. Do kolejnej już 19-stej edycji konkursu, którego organizatorem jest powiat poznański, zapraszane są firmy średnie, małe i mikroprzedsiębiorstwa, a także start-upy z terenu Metropolii Poznań (miasta Poznania, powiatu poznańskiego oraz gmin Oborniki, Skoki, Szamotuły i Śrem).

Jak pokazują przykłady Liderów z wcześniejszych edycji, udział w Konkursie naprawdę się opłaca. Przedsiębiorstwa są bardziej rozpoznawalne na rynku, zapraszane zostają do udziału w krajowych i zagranicznych konferencjach, targach i misjach gospodarczych.

Laureatów Konkursu wybiera Kapituła we współpracy z Partnerem Merytorycznym, którym niezmiennie od wielu lat jest firma Grant Thornton.

Jak co roku naszym zadaniem będzie dokonanie oceny zgłoszeń uczestników oraz przedstawienie członkom Kapituły Konkursu rekomendacji ze wskazaniem finalistów w poszczególnych kategoriach. Przedsiębiorstwa, które zgłoszą się do konkursu są całkowicie niezależnie i obiektywnie oceniane przez pryzmat 21 różnorodnych kryteriów obejmujących kompleksowo kluczowe obszary prowadzonego biznesu.

Zgłoszenia do udziału w Konkursie można składać do 15 kwietnia 2022 roku. Należy przy tym podkreślić, że udział w Konkursie jest całkowicie bezpłatny, co jest rzadkością w przypadku podobnych konkursów i plebiscytów. Zgłoszenie do Konkursu jest nieskomplikowane i nie wymaga wiele czasu. Wystarczy wejść na stronę organizatora wypełnić ankietę, podpisać oświadczenie i przesłać drogą elektroniczną.

Oprócz prestiżowego tytułu zwycięzcy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody, w tym m.in. na bezpłatne studia podyplomowe na Politechnice Poznańskiej, Uniwersytecie Ekonomicznym czy UAM, czy bezpłatne stoiska na MTP. Grant Thornton także ufundował nagrodę dla laureata w kategorii „średnie przedsiębiorstwo”, którą jest: interdyscyplinarny warsztat kreatywny dla właścicieli i kadry menadżerskiej: „6 box Model – Wyzwól potencjał rozwoju Twojej organizacji”.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do udziału w Konkursie. Jest to bardzo dobra okazja do podzielenia się swoimi sukcesami, pokazania osiągnięć i promowania swojej działalności na szerokim forum Metropolii Poznańskiej.