Kolejna międzykontynentalna transakcja z udziałem Grant Thornton zakończona sukcesem. Spółka WiseBase przejęta przez amerykański fundusz private equity – The Jordan Company.

Miło nam poinformować, iż 10 lipca 2019 doszło do kolejnej transakcji, przy której zespół doradców finansowych Grant Thornton świadczył usługi doradcze. Projekt realizowany był na rzecz Właściciela spółki WiseBase, działającej w obszarze handlu detalicznego oraz e-commerce, zajmującej się dostarczaniem kompleksowego ekosystemu dla sieci handlowych i sklepów, ułatwiającego współpracę z dostawcami w zakresie pozyskiwania danych o produktach. Współpracując z czołowymi sieciami handlowymi w Polsce, spółka buduje największą ogólnopolską bazę informacji o produktach.

Sprawdź nasze usługi w zakresie: Fuzje i Przejęcia
Agnieszka Ambrożewicz

ACCA, lider zespołu fuzji i przejęć Grant Thornton

Projekt pozyskania inwestora dla WiseBase był dużym wyzwaniem – szczególnie z uwagi na wczesny etap rozwoju przejmowanej spółki w momencie rozpoczęcia procesu. Doprowadzenie do transakcji wymagało przede wszystkim optymalnej prezentacji przyszłości spółki oraz jej potencjału, a także doboru inwestorów, którzy wspomniany potencjał dostrzegą i będą potrafili go wykorzystać. Takim podmiotem okazała się amerykańska spółka Syndigo, wspierana przez fundusz private equity The Jordan Company. Po wielu miesiącach rozmów oraz negocjacji możemy bez wątpienia stwierdzić, że doprowadzenie do transakcji sprzedaży udziałów tak innowacyjnego podmiotu, jakim jest WiseBase, jest sukcesem dotychczasowego Właściciela, naszego zespołu transakcyjnego oraz zespołu prawników. Jesteśmy przekonani, że spółka dzięki wsparciu partnera zza oceanu będzie w stanie rozwijać się jeszcze intensywniej, a jej rozwiązanie stanie się coraz powszechniejsze na całym świecie.

Amerykański fundusz private equity The Jordan Company dokonał zakupu 100% udziałów spółki, poprzez jedną ze spółek portfelowych z grupy Syndigo, będącej dostawcą pojedynczych źródeł informacji o produktach konsumenckich i treści od łańcucha dostaw do końcowego wykorzystania klientów. W wyniku transakcji spółka WiseBase pozyskała międzynarodowego partnera, który umożliwi zwiększenie jej potencjału oraz będzie stanowił zapewne bodziec do dalszego dynamicznego rozwoju.

W ramach transakcji Grant Thornton zapewnił Właścicielom WiseBase kompleksowe wsparcie w zakresie długofalowej budowy modelu finansowego, poszukiwania inwestora oraz negocjacji finansowych elementów umowy inwestycyjnej.

Sprawdź także inne transakcje Grant Thornton.