Z radością informujemy, że 22 czerwca 2022 r. doszło do zamknięcia transakcji sprzedaży 100% udziałów spółki APON Sp. z o.o. na rzecz Grupy ALPLA.

W ramach transakcji zespół M&A Grant Thornton pełnił rolę wyłącznego doradcy właściciela APON sp. z o.o., zapewniając kompleksowe i multidyscyplinarne wsparcie w obszarze finansowym, prawnym i podatkowym. Nasi specjaliści przeprowadzili sprzedającego i spółkę przez wszystkie etapy procesu transakcyjnego, obejmujące między innymi przygotowanie materiałów informacyjnych o spółce, identyfikację i kontakt z potencjalnymi inwestorami, negocjacje ofert wstępnych i wsparcie w due diligence spółki, doprowadzenie do przekształcenia formy prawnej spółki, sporządzenie kompletu dokumentacji transakcyjnej oraz negocjacje aspektów finansowo-biznesowych i prawnych transakcji.

Dzięki zrealizowanej transakcji grupa ALPLA wzmocni swoją pozycję na polskim rynku. Dla APON transakcja oznacza pozyskanie międzynarodowego partnera, który będzie wspierał spółkę w realizacji jej strategii rozwojowej oraz umożliwi jej dalszą ekspansję.

APON to producent opakowań z tworzyw sztucznych do leków, suplementów diety oraz e-papierosów. Firma rodzinna powstała w 1985 roku i zbudowała mocną pozycję na polskim rynku.

ALPLA to międzynarodowa firma z siedzibą w Austrii, która zajmuje się produkcja szerokiej oferty opakowań plastikowych. Firma powstała ponad 60 lat temu, zaś w 2021 roku osiągnęła około 4 mld EUR przychodów.

Sprawdź także inne transakcje Grant Thornton.