Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych ogłosiła właśnie konkurs w ramach Działania 1.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego dla przedsiębiorców z sektora MŚP o statusie spin-off dotyczący dofinansowania projektów polegających na zakupie od instytucji naukowej usługi polegającej na przeprowadzeniu prac badawczo-rozwojowych.
Co można realizować w ramach wsparcia?
Projekty polegające na realizacji prac badawczych określonych przez Wnioskodawcę, we współpracy z instytucją naukową. Prace te musza być związane z opracowaniem lub rozwojem nowego lub ulepszonego produktu, usługi lub zmian procesowych, w tym także usług z zakresu wzornictwa.
Przedsięwzięcie powinno obejmować zakup usługi polegającej na opracowaniu nowego lub znacząco ulepszonego wyrobu, usługi, technologii produkcji, przygotowanie prototypu doświadczalnego, zmian procesowych lub nowego projektu wzorniczego.
Zakres usług badawczych powinien obejmować fazę badań przemysłowych i/lub prac rozwojowych.
Oceniana będzie zgodność projektu z kierunkami rozwoju innowacyjności w województwie mazowieckiem wskazanymi poprzez obszary inteligentnej specjalizacji.
Dla kogo jest przeznaczone wsparcie?
Dofinansowanie skierowane jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które posiadają status spin-off (przedsiębiorstwo oparte na wynikach badań naukowych prowadzonych na uczelni, w instytucie badawczym lub instytucie PAN, bądź utworzone z udziałem pracowników wcześniej wymienionych podmiotów).
Sprawdź Doradztwo europejskie Grant Thornton
Wysokość wsparcia
Maksymalna wartość wydatków kwalifikowalnych projektu może wynosić 200 000,00 zł.
Maksymalna intensywność pomocy może natomiast wynosić 80% wartości wydatków kwalifikowalnych.
Nabór wniosków
Wnioski o dofinansowanie projektu mogą być składane w okresie od 28 lutego 2018 r. do 31 grudnia 2018 r.
Bon na innowację to doskonała okazja, by podnieść konkurencyjność firmy poprzez zastosowanie innowacyjnych rozwiązań, szczególnie gdy Wnioskodawca nie posiada swojego własnego, specjalistycznego zaplecza badawczego.
AUTOR: Łukasz Smetaniuk, Asystent ds. funduszy unijnych, Doradztwo Europejskie