Zespół doradców transakcyjnych Grant Thornton świadczył kompleksowe wsparcie w sferze prawnej, finansowej i podatkowej na rzecz spółki pod firmą: BIOMASA PARTNER GROUP Sp. z o.o., przy nabyciu zorganizowanej części przedsiębiorstwa służącego do prowadzenia działalności w ramach zakładu przemysłowego w postaci tartaku od podmiotu wchodzącego w skład grupy IKEA.

W ramach transakcji zapewniliśmy wsparcie w szczególności w przeprowadzeniu prawnego, jak i finansowego badania due diligence nabywanego przedsiębiorstwa, strukturyzacji transakcji oraz wypracowaniu i wynegocjowaniu kompletnej dokumentacji transakcyjnej. Transakcja została zamknięta 1 marca 2021 r.

Przedmiot transakcji Zakup zorganizowanej części przedsiębiorstwa przeznaczonej do prowadzenia działalności w ramach tartaku
Kupujący BIOMASA PARTNER GROUP Sp. z o.o.
Sprzedający IKEA INDUSTRY POLAND Sp. z o.o.
Branża Produkcja tarcicy
Wartość transakcji Nieujawniona
Rola Grant Thornton Doradztwo prawne, finansowe i podatkowe w transakcji na rzecz Kupującego
Korzyści z transakcji po stronie Kupującego Nabycie aktywów umożliwiających wytwarzanie surowca niezbędnego do prowadzenia dotychczasowej działalności oraz rozszerzenie działalności na nowe rynki

Dzięki przedmiotowej transakcji nasz Klient może w pełni cieszyć się korzyściami w postaci efektu synergii, wynikającego z połączenia dwóch komplementarnych biznesów, oraz rozszerzeniem swojej działalności na zupełnie nowe rynki.

BIOMASA PARTNER GROUP jest wiodącym producentem certyfikowanego pelletu drzewnego, brykietu drzewnego, najwyższej jakości surowca do produkcji pelletu oraz biomasy drzewnej na cele energetyczne. Nasz Klient prowadzi swoją działalność zarówno na terenie naszego kraju, jak i na rynkach eksportowych – m. in. we Włoszech, Niemczech, Francji czy Wielkiej Brytanii.

IKEA to potentat na globalnym rynku sprzedaży mebli i artykułów dekoracyjnych, który może pochwalić się już prawie osiemdziesięcioletnią tradycją. Obecnie otwartych pod tym szyldem jest blisko 380 sklepów w 30 krajach. W roku podatkowym 2018, na całym świecie IKEA sprzedała produkty o łącznej wartości ponad 38 miliardów euro.

Sprawdź także inne transakcje Grant Thornton.