Miło nam poinformować, iż w zeszłym miesiącu doszło do zamknięcia transakcji nabycia udziałów Centrum Medycznego Best-Med w Warszawie przez polskiego inwestora branżowego – Grupę NEUCA.

W ramach transakcji zespół Grant Thornton zapewnił CM Best-Med oraz jej dotychczasowym wspólnikom kompleksowe doradztwo transakcyjne, począwszy od identyfikacji zainteresowanych inwestorów i przygotowania materiałów informacyjnych o spółce, po doradztwo i negocjacje aspektów finansowo-biznesowych dokumentacji transakcyjnej.

Centrum Medyczne Best-Med to młoda, prężnie rozwijająca się marka, funkcjonująca jako samodzielna firma na rynku placówek medycznych od 2018 r., choć istniejąca tak naprawdę znacznie dużej, bo od 2001 roku.

Grupa NEUCA od ponad 30 lat działa w obszarze ochrony zdrowia, łącząc synergicznie potrzeby farmaceutów, producentów i pacjentów. Jest liderem rynku hurtowej dystrybucji farmaceutyków w kraju, w tym również jako producent leków i preparatów aptecznych. Ponadto, dba o zdrowie pacjentów rozwijając sieć przychodni lekarskich, segment badań klinicznych, realizując ambitne projekty telemedyczne, jak również działając w branży e-commerce. Od 2004 roku NEUCA jest spółką publiczną, notowaną na GPW w Warszawie, regularnie poprawiającą wyniki finansowe.

Sprawdź także inne transakcje Grant Thornton.

Skorzystaj z naszych usług w zakresie: Fuzje i Przejęcia
Dowiedz się więcej