Grant Thornton kontynuuje ekspansję na polskim rynku. Dzięki przejęciu 80% udziałów w spółce IT Omega, poszerza swoją ofertę usług cyfrowych o nową linię – outsourcing IT.

Grant Thornton w Polsce stawia kolejny ważny krok na drodze budowania oferty usług cyfrowych. Do grupy Grant Thornton dołącza IT Omega, świadcząca usługi outsourcingu IT. Grant Thornton staje się inwestorem strategicznym spółki, obejmując 80% udziałów. Rozszerza tym samym pakiet usług digital, będący dopełnieniem tradycyjnych usług audytorskich, doradczych i outsourcingowych.

Przemysław Polaczek

Partner Zarządzający zespołem Digital Drive w Grant Thornton

"To już trzecia akwizycja w obszarze digital, przeprowadzona przez Grant Thornton w ostatnich 6 latach. Tym razem do rodziny dołącza doświadczona, renomowana firma oferująca klientom długofalową współpracę outsourcingową w obszarze IT. To element, który bardzo dobrze pasuje do naszego modelu biznesowego. Z jednej strony, poszerzamy naszą ofertę o usługę, która jest coraz mocniej pożądana przez klientów. Z drugiej, to szansa na stworzenie nowej, komplementarnej oferty wartości dla klientów m.in. dzięki tworzeniu usług łączących IT i - oferowane już - cyberbezpieczeństwo. Z trzeciej, outsourcing to nasze naturalne środowisko, model biznesowy, który chcemy i umiemy rozwijać. Dotychczas realizowaliśmy tego rodzaju usługi w obszarze księgowości, kadr i płac, a teraz ten model wsparcia będziemy budowali także w obszarze IT"

IT Omega powstała w 2008 roku i zatrudnia obecnie ponad 30-osobowy zespół. Świadczy kompleksowe usługi outsourcingu IT, zarządzania środowiskami IT, w tym stałą, abonamentową obsługę informatyczną dla ponad 140 klientów w Polsce i za granicą. Firma na co dzień zapewnia użytkownikom bieżące wsparcie, administruje serwerami, nadzoruje kopie zapasowe, dba o bezpieczeństwo sieci, wykonuje migracje i wdrożenia oraz realizuje skomplikowane projekty IT. Wspiera tym samym firmy w prowadzeniu sprawnej i efektywnej transformacji cyfrowej. IT Omegę na rynku wyróżnia biznesowe podejście do IT, polegające na traktowaniu technologii jako strategicznego narzędzia wspierającego cele i procesy biznesowe klientów. Oznacza to, że IT nie jest postrzegane jako oddzielny dział działający w izolacji, ale jako integralna część organizacji, która wspiera i napędza jej sukces.

Tomasz Janas

Prezes IT Omega

"Dołączenie do grupy Grant Thornton to ważny etap rozwoju naszej firmy. Daje nam przede wszystkim możliwość dotarcia do nowych firm, a więc obecnych klientów Grant Thornton. Ponadto, dołączając do większego, zróżnicowanego zespołu specjalistów GT, podnosimy nasze kompetencje. Nasi klienci otrzymują, m.in. dostęp do ogromnej, unikalnej wiedzy specjalistów Grant Thornton z obszaru cyberbezpieczeństwa czy projektowania narzędzi cyfrowych."

Po transakcji Tomasz Janas obejmuje stanowisko Partnera Outsourcing IT i kontynuuje funkcję prezesa zarządu IT Omega. Będzie odpowiadał m.in. za zarządzanie połączonym procesem sprzedaży Grant Thornton i IT Omega, rozwój cross-selingu i up-sellingu, rozwój usług IT oraz budowanie nowej oferty wartości dla klientów w obszarze cybersecurity i IT.

Wraz z przejęciem firmy IT Omega Grant Thornton po raz kolejny skokowo rozwija linię usługową Grant Thornton Digital Drive, skupiającą szeroko rozumiany konsulting cyfrowy, a więc wsparcie dla przedsiębiorstw z zakresu IT, cyberbezpieczeństwa, projektowania narzędzi i rozwiązań cyfrowych oraz wspierania transformacji digitalowej firm. Usługi te w ramach grupy Grant Thornton realizowane są przez nabyte wcześniej spółki Edisonda (2017) oraz Immusec (2019). Ta ostatnia – po planowanym późniejszym połączeniu z IT Omega – zmieni nazwę firmy na Grant Thornton Technology.

Radosław Kaczorek

Partner w Grant Thornton Digital Drive

"W obszarze IT dotąd specjalizowaliśmy się głównie w cyberbezpieczeństwie. Przejęcie firmy IT Omega oznacza, że nasz zespół łączy się z grupą znakomitych informatyków o wyjątkowych kompetencjach i doświadczeniu, dzięki czemu możemy teraz prowadzić skomplikowane projekty od A do Z – od diagnozy stanu obecnego, poprzez opracowanie koncepcji zmian, aż po wdrożenie i zapewnienie bezpieczeństwa i ciągłości działania biznesu z wykorzystaniem unikalnej wiedzy i najnowszych technologii. Tradycyjny konsulting można porównać do lekarza, który wystawia receptę, a pozostałe kroki pozostawia farmaceucie i samemu pacjentowi. Przejęcie IT Omega tworzy nowe innowacyjne usługi i pozwala nam przygotować odpowiednią miksturę i zadbać o to, by ją dobrze zaaplikować. Takie całościowe podejście jest rzadkie na rynku, a niezwykle pożądane przez klientów, którzy w miejsce wielu dostawców mogą pracować z naszym interdyscyplinarnym zespołem, optymalizując przy tym nakłady na rozwój swojego biznesu."

Więcej informacji o firmie IT Omega dostępnych jest na www.itomega.pl.