Według rankingu „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” firma Grant Thornton zajmuje 5. miejsce pod względem udziału w rynku audytorsko-doradczym. Jesteśmy też 2. najbardziej aktywnym audytorem na GPW i liderem pod względem dzielenia się wiedzą.

Według XXIII edycji „Rankingu audytorów”, utrzymaliśmy 5. pozycję w zestawieniu największych firm w branży – zarówno pod względem przychodów ogółem (z przychodami za 2023 rok na poziomie 193 mln zł), jak i zatrudnienia (ponad 1045 zatrudnionych na koniec 2023 roku).

Jesteśmy też jednym z liderów najbardziej prestiżowego i konkurencyjnego segmentu rynku audytorskiego, a więc audytu spółek notowanych na GPW. Utrzymaliśmy 2. miejsce w kategorii „Najaktywniejsze firmy audytorskie na GPW” (pod względem liczby badanych spółek) oraz awansowaliśmy na 3. miejsce (z 4. przed rokiem) w kategorii „Najlepsze firmy audytorskie na GPW” (decydowały przychody i wartość badanych spółek).

Co istotne i z czego bardzo jesteśmy dumni, Grant Thornton został przez autorów rankingu – jako jedyna firma w Polsce – nagrodzony w kategorii „Działania edukacyjne”. Kapitała doceniła nasz wysiłek związany z przygotowywaniem raportów, komentarzy i artykułów. „Grant Thornton od kilku lat realizuje strategię otwartej treści i udostępnia publicznie przygotowywane przez swoich ekspertów materiały” – czytamy w „Rzeczpospolitej” i „Parkiecie.

Rok 2023 był dla Grant Thornton kolejnym rokiem silnego rozwoju na polskim rynku. Przychody ogółem grupy wzrosły o 20% (33 mln zł) w stosunku do roku 2022 roku i jest to 9. rok z rzędu z dwucyfrową dynamiką. Łącznie w tym okresie przychody wzrosły o 370%. Był to też rok, w którym przekroczyliśmy symboliczną barierę 1000 pracowników zatrudnionych w Polsce.

Tomasz Wróblewski

Prezes zarządu Grant Thornton

Mam głębokie poczucie, że wszystkich tych nagród nie zdobyła firma Grant Thornton. Zdobył je Zespół Grant Thornton. Zespół ponad 1000 osób o niesamowitych kompetencjach i umiejętnościach oraz potężnej motywacji do działania skoncentrowanej na dostarczaniu klientom najlepszych rozwiązań o najwyższej jakości i z zapewnieniem obsługi na wyjątkowym poziomie. Osób, którym ufa ponad 2400 Klientów, których obsługujemy rocznie. Cieszę się, że mam zaszczyt być częścią tego zespołu i wspólnie z nimi przyjmować wiadomości o takich sukcesach jak ten. Bardzo im za to dziękuję.