fbpx

Treść artykułu

Dziś na rynku detalicznym rządzi coraz lepiej wyedukowany i świadomy konsument z dostępem do nowoczesnych form komunikacji i wymiany opinii.

W wyścigu po tego konsumenta sklepy i sieci detaliczne muszą dokonać głębokich wewnętrznych przeobrażeń lub nawet całkowicie przeformułować swój model biznesowy. Profesjonaliści z Grant Thornton wspierają wiedzą i doświadczeniem w uchwyceniu najważniejszych trendów i pomagają w dostosowaniu biznesu do aktualnych wymogów rynku.

Bez względu na to, czy naszym zadaniem jest wydzielanie części biznesu, pomoc w pozyskaniu finansowania, ocena skutków rachunkowych i podatkowych określonych transakcji, czy też przeprowadzenie due diligence, efektem naszych prac są praktyczne rekomendacje, którą pomagają podjąć optymalną decyzje.

W zależności od potrzeby, z jaką przychodzi do nas klient, spośród profesjonalistów w naszej firmie dobierany jest odpowiedni zespół. Najczęściej ma on charakter interdyscyplinarny, ponieważ w dzisiejszej rzeczywistości kwestie operacyjne, podatkowe, rachunkowe w różnym stopniu się przenikają, co wymaga połączenia wiedzy z różnych obszarów. Na czele takiego zespołu stoi Dyrektor Zespołu Branżowego, który dba o sprawny i efektywny przebieg prac oraz wnosi do zespołu swoją wiedzę o specyfice branży.

W ostatnich latach współpracowaliśmy z czołowymi polskimi firmami detalicznymi: Piotr i Paweł, LPP, Bać Pol, Delko, Vobis, Komputronik, Ruch S.A. Sklepy Komfrot, Eko Holding, Redan, Eurocash.

Jak uprościć VAT na żywność?

Szczególna specjalizacja – artykuły spożywcze i napoje

W sektorze spożywczym zachowania konsumentów mogą zmieniać się w szybkim tempie, stawiając przed Twoją firmą i pracownikami wysokie wymagania.
Zmiany, które następują to m.in. pojawianie się nowych definicji zdrowego odżywiania, starzenie się społeczeństwa wywołujące zmieniające się potrzeby, wzrost popytu na wyroby lokalne czy powstawanie marek własnych. By móc elastycznie reagować, musisz być przygotowany i wykorzystywać najnowsze trendy w celu optymalizacji wydajności i osiągnięcia wzrostu.

Współpracujemy z szeroką gamą firm, od międzynarodowych producentów żywności i napojów, po sklepy spożywcze, czy restauracje, doradzając w zakresie restrukturyzacji i reorganizacji, doskonalenia procesów czy zarządzania łańcuchem dostaw.

Formułujemy politykę przejęć i fuzji, zapewniamy wsparcie podatkowe i audytorskie, a także doradzamy w innych aspektach biznesu. Dostarczamy naszym klientom rozwiązania stworzone do kreowania wzrostu oraz tworzenia wartości dla różnorodnych grup interesariuszy, w tym najważniejszych – ich klientów.

Najczęściej czytane