Z przyjemnością informujemy, że zespół doradców Grant Thornton może dopisać do swojego portfolio transakcyjnego kolejny zakończony sukcesem projekt na rynku IT. Nasi specjaliści wspierali spółkę Solwit S.A. w procesie sprzedaży 100% udziałów w spółce Solwit.eko Sp. z o.o.

W ramach transakcji zapewniliśmy wsparcie w zakresie doradztwa transakcyjnego obejmującego doradztwo finansowe i prawne. Nasze doradztwo prawne obejmowało w szczególności wypracowanie i wsparcie w wynegocjowaniu kompletnej dokumentacji transakcyjnej.

Przedmiot transakcji Sprzedaż 100% udziałów w kapitale zakładowym spółki pod firmą: Solwit.eko Sp. z o.o.
Kupujący Inwestorzy prywatni
Sprzedający Solwit S.A.
Branża Oprogramowanie do zarządzania procesami odpadowymi
Wartość transakcji Nieujawniona
Rola Grant Thornton Doradztwo prawne i finansowe w transakcji na rzecz Sprzedającego
Korzyści z transakcji po stronie Sprzedającego Implementacja strategii grupy

Grupa Solwit oferuje kompleksowe rozwiązania informatyczne oraz świadczy usługi związane z oprogramowaniem dla Klientów różnych branż. Założycielami spółki Solwit S.A. są osoby z ponad 25-letnim doświadczeniem w zarządzaniu globalnymi i polskimi firmami z branży informatycznej.

Spółka Solwit.eko pozostaje liderem cyfryzacji procesów odpadowych w wielu branżach. Działalność spółki koncentruje się na współtworzeniu i rozwoju systemów informatycznych ENVIRA, stanowiących narzędzie do optymalizacji i automatyzacji procesów odpadowych.

Sprawdź inne transakcje Grant Thornton

Skorzystaj z naszych usług z zakresu: Fuzje i przejęcia
Dowiedz się więcej