Z wielką przyjemnością informujemy, że zespół doradców Grant Thornton wspierał spółkę z Grupy PGD w transakcji nabycia 100% udziałów w spółce Renault Retail Group Warszawa Sp. z o.o., której działalność koncentruje się na prowadzeniu salonów samochodowych Renault i Dacia na terenie Warszawy.

Cztery salony marek Renault i Dacia oraz sprzedaż 5 269 samochodów w 2021 r. pozwalają uznać transakcję za największą w historii polskiego rynku dealerskiego.

W ramach transakcji zapewniliśmy wsparcie w zakresie doradztwa prawnego, obejmującego wypracowanie i wynegocjowanie kompletnej dokumentacji transakcyjnej, a także przeprowadzenie prawnego, finansowego oraz podatkowego badania due diligence nabywanego podmiotu.

Dzięki dokonanej transakcji nasz Klient zyskał możliwość dalszego rozwinięcia swojego przedsiębiorstwa, wykorzystując do tego infrastrukturę oraz strategiczne położenie nabytych salonów samochodowych. Ponadto, w portfolio naszego Klienta znajdą się dwie nowe marki oferowanych samochodów: Renault oraz Dacia. Nie mamy wątpliwości, że podjęta decyzja przyczyni się do umocnienia pozycji Grupy PGD, jako lidera na rynku dealerskim w Polsce.

Przedmiot transakcji Zakup 100% udziałów w kapitale zakładowym spółki pod firmą: RENAULT RETAIL GROUP Warszawa Sp. z o.o.
Kupujący HOLDING 1 Spółka akcyjna Sp. k.
Sprzedający RENAULT RETAIL GROUP SA
Branża Sprzedaż samochodów
Wartość transakcji Nieujawniona
Rola Grant Thornton Doradztwo prawne, finansowe i podatkowe w transakcji na rzecz Kupującego
Korzyści z transakcji po stronie Kupującego Rozszerzenie działalności o nowe strategiczne punkty sprzedaży samochodów marki Renault, Dacia i DS w Warszawie oraz umocnienie pozycji lidera na rynku

Grupa PGD to jedna z największych firm dealerskich w Polsce, która jako pierwsza przekroczyła granicę 20.000 sprzedanych nowych samochodów w jednym roku. Grupa PGD współtworzy Holding 1 – polską grupę kapitałową z ponad 30-letnią tradycją, działającą w branży motoryzacyjnej, mobilności, budownictwa mieszkaniowego oraz biurowego, a także w obszarze innowacji technologicznych.

Renault Retail Group Warszawa, której udziały były przedmiotem transakcji, jest częścią drugiej co do wielkości sieci dystrybucji samochodów w Europie. Renault Retail Group Warszawa jest wielokrotnym laureatem nagrody Dealer of the Year – wyróżnienia przyznawanego przez Grupę Renault, będącą międzynarodowym przedsiębiorstwem ze 115-letnim doświadczeniem, działającym w 128 krajach.

Sprawdź także inne transakcje Grant Thornton.

Skorzystaj z naszych usług w zakresie: Fuzje i Przejęcia
Dowiedz się więcej