Z wielką radością informujemy, że 21 kwietnia 2022 r. doszło do zamknięcia transakcji sprzedaży wszystkich udziałów CDA Polska Sp. z o.o. Sp. k. na rzecz podmiotu należącego do międzynarodowej grupy Bufab.

W ramach transakcji zespół M&A Grant Thornton pełnił rolę wyłącznego doradcy właściciela CDA Polska, zapewniając kompleksowe wsparcie w obszarze transakcyjnym. Nasi specjaliści przeprowadzili sprzedającego przez wszystkie etapy procesu transakcyjnego, obejmujące między innymi przygotowanie materiałów informacyjnych o spółce, identyfikację i kontakt z potencjalnymi inwestorami, negocjacje ofert wstępnych i wsparcie w due diligence spółki, sporządzenie dokumentacji transakcyjnej oraz negocjacje aspektów finansowo-biznesowych transakcji.

CDA Polska została założona w 2003 roku i dostarcza na polski i europejski rynek okucia do szkła hartowanego, a także produkty i rozwiązania systemowe dla szkła w budownictwie. Spółka posiada ponad 2000 aktywnych klientów i generuje roczne przychody powyżej 40 mln zł. Główna siedziba spółki mieści się we Wrocławiu z oddziałami w Gdyni i Warszawie.

Skorzystaj z naszych usług w zakresie: Fuzje i Przejęcia
Dowiedz się więcej

Grupa Bufab jest przedsiębiorstwem handlowym oferującym klientom kompleksowe rozwiązania dotyczące łańcucha dostaw, obejmujące pozyskiwanie, kontrolę jakości i obsługę logistyczną części typu C (śrub, nakrętek itp.). Oferowane przez grupę Bufab rozwiązanie Global Parts Productivity™ ma na celu zwiększenie produktywności w łańcuchu wartości klienta w zakresie części typu C. Grupa Bufab została założona w 1977 r. w szwedzkiej Smalandii, zaś obecnie jest międzynarodowym przedsiębiorstwem prowadzącym działalność w 28 krajach. Główna siedziba firmy znajduje się w szwedzkim mieście Värnamo. Grupa Bufab zatrudnia 1750 pracowników, a jej akcje są notowane na sztokholmskiej giełdzie NASDAQ.

Sprawdź także inne transakcje Grant Thornton.